Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Nataša Šemnički, dr. med.

mobitelka01

Tablete je najbolje ih uzmite sa vodom, jer voda osim što olakšava prolazak tablete kroz jednjak do želuca, utječe na njeno početno otapanje, bez medjudjelovanja (interakcija) niti ikakvih neželjenih nuspojava.
Ukoliko se uzmu poslije obilnog obroka osobito masnog (prekrivenost sluznice probavnog sustava sa prekomjernom količinom hrane), biće im usporena apsorpcija
(a samim time se ev može smanjiti učinak mada nas o tome farmaceuti nusu decidirano izvještavali)

L.p.

,

Nataša Šemnički, dr. med.

milicicas,

prvo je bitno javiti se ginekologu na pregled.
Razlika je u nešto višj razini estrogena te različitom gestagenu.
Oba su izrazito antiandrogenog učinka te se preporučuju kod problema s aknama i dlakavošću.

L.p.

ana24

Zdravo
Imam pitanje, dali eglonil sirup i Nolpaza tablete smanuju dejstvo kontraceptivne tablete Diane 35?

Nataša Šemnički, dr. med.

ana24 ,

pročitajte nihovo uputstvo.
Ako ništa ne piše znači da nema dokaza.

L.p.

ana24

procitala sam upatstvo, nije pisalo nista. Samo malo me ea zbunilo to sto sto sirup Eglonyl spada u vrsta antipsihotici

Nataša Šemnički, dr. med.

ana24 ,

ne navodi se kao lijekok koji utječe na učinak kontracepcije.

L.p.

milicka

Poštovani,
Imam 30 god. Oduvjek sam imala problematično lice sklono akni. Ginekolog mi je preporućila Diane 35 nakon što je primjetila moje lice. Uzimam ih već 2 tjedna, isključivo zbog akni. Već od početka uzimanja koža na licu počela je svrbiti i ljuštiti se i umjesto da nestanu, upale su se razmnožile po mom licu. Molim vas da mi odgovorite jesu li takve nuspojave prolazne i uskoro će se pojaviti rezultate ili bi se trebala obratiti lječniku?

Nataša Šemnički, dr. med.

milicka ,

svakako se javite dermatologu na pregled a od sljedećeg mjeseca započnite sa Belara tbl. koje su također učinkovite u tretiranju akni ali im je sastav gestagena drugačiji i nadam se da neće biti navedenih nuspojava.
Uzmite ulje čajevca i boražine radi smirivanja tegoba na licu-upute o primjeni možete dobiti u Kemigovom dučanu u Bauerovoj ulici.

L.p.

evelyn12

Poštovani,
pijem kontraceptivne pilule diane 35,no od jučer pijem i ninur kapsule jer sam dobila upalu mokraćnih kanala. Smijem li i kontracepciju nastaviti piti i je li učinak smanjen? Hvala.
LP.

Nataša Šemnički, dr. med.

evelyn12 ,

nastavite s kontracepcijom i dodatno se zaštitite kondomom.

L.p.

marinajm

poštovani ... pijem diane tri godine . naime prestala sam ih koristiti prije 5 mj. u tom periodu nisam niti jednom dobila menstruaciju ... nisam niti imala odnose ... odlučila sam ih opet koristiti zbog izostanka menstruacije. prvu sam uzela 25.10. a 28.sam imal aodnos s dečkom, koji je svršio u mene ... dali je moguče da sam ostala trudna?

ilma20

Pijem diane 35 vec 3 mjeseca zbog policisticnih jajnika i uredovali su mi se ciklusi,zadovoljna sam sa njima.Vidim da se dosta pise o tome da ako se diane 35 uzimaju samo prvog dana ciklusa da je kontracepcija zagarantovana,ja ih uzimam 5.dan ciklusa (tako mi je doktorica rekla) pa me zanima da li sam bezbjedna tokom sekualnih odnosa od moguce trudnoce?

Hvala unaprijed!

Nataša Šemnički, dr. med.

marinajm ,

naj vjerojatnije niste.

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

ilma20,

konzulitirajte se sa svojom doktoricom

l.p.

dpdpdp

Molim vas za pomoć,
27.10 sam prvi put imala spolni odnos i bio je bez zaštite. Zbog sumnje na trudnoću sam uradila test i bio je negativan, ali pošto sam ga uradila samo par dana nakon odnosa sumnjala sam u rezultat te sam 15. 11 otišla kod ginekologa zbog sumnje na trudnoću i zbog neredovnih menstruacija . Doktor mi je ustanovio policističke jajnike i rekao da nema znakova trudnoće, ali da ne isključuje to da je moguće da se znakovi pojave i propisao Diane 35 . Tablete sam počela da pijem 17. 11, pila sam ih svaki dan između 18 i 19 časova ( desilo se par puta i da popijem sat-dva kasnije ) . Posljednju tabletu sam popila u petak 7.12 i od tada su prošla četiri dana i ja još uvijek nisam dobila mnstruaciju, mnogo sam zabrinuta . Brine me i to što su mi se u periodu dok sam pila tablete grudi povećale, a imala sam i neke blaže bolove u želucu . ( znam da je moguće da je to od tableta, ali ipak se brinem ) .

Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

dpdpdp ,

ako još uvijek nije stigla menstruacija učinite test

l.p.

mobitelka01

Poštovani,
sitaucija mi je ovakva: u prvom tjednu pijenja Diane 35 sam nakon 3 h od popijene tbl. imala dijareju, nisam bila sigurna da se ista apsorbirala pa sam za svaki slučaj popila još jednu....
Sad me zabrinjava da nisam nešto pogriješila s obzirom da sam vjerojatno taj dan uzela duplu dozu, je li to moglo uzrokovati da organizam pomisli ostale dane (kad sam uredno uzimala tbl.) kao pad hormona i ispusti jajnu stanicu? Što ako se slična situacija dogodi 2 x u istom mjesecu, je li povišen rizik za trudnoću?
Odnos sam imala nakon popijene 8 tbl. a mislim da sam duplu dozu uzela 1 dana ali sigurno unutar prvog tjedna pijenja.

Zahvaljujem se na utošenom vremenu, LP

Nataša Šemnički, dr. med.

mobitelka01 ,

vaše razmišljanje je vrlo pametno i logično
Ako ste nastavili dalje piti uredno tablete onda je održana stabilna razina hormona i time spriječena funkcija jajnika

l.p.

ljubushka

Poštovani imam jedno informativno pitanje...u nedjelju 30.12 sam imala spolni odnos sa momkom,te sam slijedeći dan(ponedjeljak) zaboravila popit 6. pilulu u uobičajeno u 18 i 10 te sam ju popila u utorak u 10 ujutro,i onda redovno popila slijedeću u utorak u 18 i 10.Da li se imam čega bojati? pijem pilule više od godinu dana.... hvala unaprijed...

Nataša Šemnički, dr. med.

ljubushka ,

u uputstvu vam je pisalo da je ptrebna dodatna zaštita

l.p.

Nazad
Naprijed