Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Normalno nastavite dalje.

evelyn12

Poštovani,
koristim diane 35 već pola godine i nisam imala nikakve nuspojave. Naime, uplašila me je ova vijest na 24 sata. Kakvo je Vaše mišljenje o ovome? Trebamo li se zabrinuti?http://www.24sata.hr/svijet/tajno...rive-za-cetiri-sumnjive-smrti-299624

Pijem Neofen zbog povremenih glavobolja, smanjuje li mi to učinak kontracepcije?

Unaprijed hvala na odgovorima! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neofen ne smanjuje učinak pilula ako se uzima povremeno.
Mislim da je stvar s Dianama prenapuhana, i da kod nas nije bilo nikakvih ekscesa s njima.
Diane su lijek za akne, pcos, te ako ih zbog toga koristite to je opravdano.
Ako ih koristite u svrhu kontracepcije onda svakako ima puno blažih kontraceptiva.

sand

Nisam znala da sam trudna i nastavila sam piti Diane 35. Mozete li mi reci kakve su posledice?

Buba-bubica

Poštovana,

Diane 35 sam pila godinu i pet mjeseci, jer mi je ginekolog propisao zbog nedovoljno razvijenih jajnika. Pila sam ih do prije 15tak dana, dakle dok nisam ispila posljedju tablu, dakle nakon što sam ponovo dobila menzes trebala sam opet piti, no ja sam prestala na svoju odgovornost, a kod ginekologa sam zakazana tek naredni mjesec. Vec dva dana osjetim da me jajnici malo bole, tj. imam osjećaj da su napuhani, kao i kad imam menzes i jutros mi se desilo da sam opet mao prokrvavila, šta da radim? Da li je opasno to što se desilo, ili? Molim za pomoć šta da činim dalje, da li da se odma javim ginekologu?

Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa poduzimati odmah. Krvarenje će stati za dan dva. Radi se o periovulacijskom probojnom krvarenju i ne trebate biti zabrinuta.

sanidica

Postovani, pijem diane 35 i vec sam ispila polovinu druge kutije, do sada nisam imala nikakvih nus pojava, mada u poslednje vreme osecam da mi se vid pomalo muti, samo na trenutke. Ne znam da li je to zbog njih ili ipak nesto drugo? Jeste da je vreme ispitnog roka, dosta vremena provodim uceci.. Da li da brinem? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana savjetujem pregled oftalmologa.

mia88

Poštovani,

pijem Diane 35 već godinu i 6 mjeseci i nikad nisam imala problema. Međutim, jučer sam zakasnila popiti tabletu 11 sati.
Jednom prilikom mi je ljekarnica rekla da se tolerira 6 sati zakasniti ili uraniti, a tu vidim da može 12 sati.
Recite mi molim vas koliko je dopušteno i imam li sad razloga za brigu po pitanju kotracepcijskog učinka, odnosno trebam li dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana do 12 sati, ali ipak savjetujem dodatnu zaštitu kroz 7 dana za svaki slučaj.

Ifka19

Postovani,
u 6. mj 2012. mi je dijagnosticirani policisticni jajnici, 6 mj. sam pila lyndette 20, imam problema sa aknama i dlakavoscu nakon 6 mj ginekolog mi je propisao diane 35 tocnije u 12 mj.. sad vec 2 mjeseca pijem diane.. 9.2 sam imala nezasticen spolni odnos sa deckom s time da nije ejakulirao u mene.. taj dan sam popila tabletu sat vremena kasnije nego inace, dan nakon odnosa, tocnije 10.2 sam popila tabletu u uobicajeno vrijeme i to zadnju tabletu.. sada imam 7 dana pauze i menstruacija mi jos nije dosla, da li se trebam zabrinuti ili je sve sigurno?

Ifka19

nisam napomenula da me uzasno bole jajnici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći nikako. Doći će menstruacija, ne brinite.

sanidica

POstovani htela bih pre svega da se zahvalim na Vasim odgovorima i savetima. Puno mi znace.

Htela sam Vas pitati obzirom da pijem Diane 35 zbog akni po preporuci dermatologa da li je potrebno i da se konsultujem sa ginekologom oko toga , da idem na pregled, da li je i njegovo misljenje u mojoj situaciji vazno ili ne? Posto mi dermatolog o tome nista nije rekao. Takodje me zanima da li je problem sto pijem diane 35 ako mi je vreme krvarenja 2' 38" , vreme koagulacije mi je normalno a za protrombinsko vreme ne znam, nisam uradila te analize. Da napomenem da sam ove analize uradila po svojoj zelji jer sam citala na netu o tome, a moj dermatolog mi nije nista rekao da proverim jer sam zdrava. Ja sam sada na drugoj kutiji, akne mi izlaze, ali ja se trudim da istrajem u tome do kraja i pijem pilule naravno redovno, ali eto zabrinulo me je to usporeno vreme krvarenja, ne znam da li je to nesto opasno.

Hvala Vam unapred ! Srdacan pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da se morate javiti ginekologu. Napraviti dodatne koagulacijske pretrage te biokemijske.
Osobno nikome ne dajem kontraceptive bez obrade, razgovora, savjetovanja.

Lizzie1314

Pijem Diane zbog polocističnih jajnika, i nemam nikakvih nuspojava ugl. sve super. No problem je u tome što sam popila zadnju tabletu iz pakiranja otišla po novu kutiju, no ja budala sam otišla na put i zaboravila uzet tablete sa sobom, dobila sam u međuvremenu mengu i ja se sjetim u subotu da sam u četvrtak trebala počet piti i što sad? Nisam nikako mogla doć do njih, danas se vračam doma i ne znam dal da uzmem na večer tabletu i normalno nastavim terapiju ili da pauziram ovaj mjesec?
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pauzirajte svakako ovaj mjesec.

seny001

Pozdrav!

Pijem Diane 35 već 4 i pol godine isključivo zbog kontracepcije. doktorica mi je rekla da nije potrebno raditi nikakve pauze pa nisam pauzirala niti jedan mjesec u tih 4 i pol godine. raspoloženja mi jako variraju, povećao mi se apetit i jako smanjio libido. prije nekoliko mjeseci zamolila sam doktoricu da mi prepiše neke tablete s manje hormona pa sam 3 mjeseca uzimala lindinette, no tijekom jednog krvarenja (koje je bilo obilnije nego prilikom uzimanja diana) sam imala jaku glavobolju te sam ponovno prešla na diane. sad sam pročitala da se diane propisuju uglavnom zbog akni i policističnih jajnika (a nisam nikad imala ni jedno ni drugo) te da se za samu kontracepciju mogu koristiti neke blaže tablete. zanima me dal mi možete preporučiti neke od tih tableta s manje hormona da dođem k doktorici sa konkretnim prijedologom (ukoliko krvna slika bude u redu i dobijem zeleno svijetlo).

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Qlaira, Yaz itd.

Ifka19

Postovani,
znam da u svim ovim komentarima pise dosta toga,ali voljela bih samo utvrditi jesam li dobro informirana,
posto pijem diane radi akni i policisticnih jajnika, i trudim se piti svakodnevno u isto vrijeme i pazit na to, dali mogu imat spolni odnos bez kondoma bez briga posto su to kontracepcijske tablete? i dali u slucaju ejakulacije trebam pazit ili sto?
molila bih Vas da mi malo pojasnite, hvala vam unaprijed!

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 18
Naprijed