Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

gegi87

Postovani,
ginekolog mi je propisao Diane 35 zbog neredovne menstruacije. Koristila sma ih i prije dve godine. Dok ih koristim sve je Ok, cim prestanem vraća se na staro. Rekao mi je da počnem odmah da ih koristim. Zadnji put sam imala u julu i od tada nikakvih tragova vise. Interesuje me, obzirom da treba da se uzimaju prvi dan krvarenja( sto kod mene nije) da li su u tom slucaju pouzdan vid kontracepcije i ako nisu nakon koliko vremena ce da budu? Hvala

ljubushka

Nakon zakašnjelo popijene pilule imali smo jednom odnos i to sa dodatnom zaštitom(vidjela sam u uputama) i planiramo ju korisiti do slijedeće menstruacije,znači postupila sam kako treba u svemu i ne trebam se brinuti,zar ne? Znam da svi isto vas pitamo,ali vi nam olakšavate..hvala..

minasb

Poštovani,
pijem Diane već godinu dana,radi jajnika...kad sam napravila pauzu 3 mj. izostala mi je bila menstruacija..pa mi je ginekolog dao Dupbaston tbl..
kad sam dobila menzes opet sam počela korisitit Diane..
Trenutno ih pijem,pa me zanima njihova pouzdanost,ako je dečko svršio u mene dali mogu ostati trudna?
Hvala unaprijed na odgovoru

gana877

Poštovani,
menstruaciju nisam imala 6 mjeseci, počela sam koristiti Diane 35. Deveti dan korištenja sam imala odnose i dječko je svršio u mene. Kolike su šanse za trudnoću, obzirom da nije bilo krvarenja kad sam počela koristiti pilule?
Unaprijed hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

gegi87 ,

slijedeći mjesec

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

ljubushka ,

nema mijesta brizi jer ste isprano postupili

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

minasb ,

uz pravilnu primjenu 0,5%

l.p.

gana877

Poštovani,
menstruaciju nisam imala 6 mjeseci, počela sam koristiti Diane 35. Deveti dan korištenja sam imala odnose i dječko je svršio u mene. Kolike su šanse za trudnoću, obzirom da nije bio prvi dan ciklusa kad sam počela koristiti pilule?
Unaprijed hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

gana877 ,

sigurnije je tokom prve kutije se dodatno štititi i kondomom.

l.p.

mart1302

Poštovani, imam par informativnih pitanja.
1. Od kojeg trenutka tablete počinju djelovati, tj. štiti od neželjene trudnoće ako se prva popije 1. dan menstruacije?
2. Da li se nakon sedmodnevne pauze, prva tableta sljedećeg blistera popije 7. ili 8. dan?
3. Smiju li se piti ako imamo mononukleozu? (Nemam ju ja, ali pitam čisto zbog informacije)
Hvala

sanidica

Postovani,
pijem Diane 35 zbog akni. Tek sam pocela sa prvom kutijom. Popila sam prvu pilulu prvog dana menstruacije 04.01. krvarila sam 5 dana a onda sam imala braon iscedak, evo vec je jedanaesti dan i jutros sam opet krvarila i bilo je crvenkasto i imam blage bolove. Zanima me da li je normalno da imam produzenu mentruaciju posto mi je ovo prva kutija pa je potrebno da se organizam navikne ili treba da brinem? Hvala!

radoznala990

Postovani,
da li mi mozete odgovoriti na pitanje zasto u uputstvu dijane 35 ukoliko se pilula ne uzme prvi dan menstruacije stoji da narednih nedelju dana treba koristiti dodatna sredstva kontracepcije,a Vi preporucujete dve nedelje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mart
od prvog dana ciklusa uz 7 dana dodatne zaštite
Pauza sedam dana, od 8 dana se uzimaju.
Sa mononukleozom nikako jer obično ista napada i jetru i povisuje jetrene enzime.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sanidica, svakako je normalno. Držite se šeme uzimanja neovisno o smeđem iscjetku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radoznala mislim da je sedam dana dovoljno.

sanidica

Postovani,
ispila sam prvu kutiju Diane 35, imala sam produzeno krvarenje koji je pratio braon iscedak. Sada imam sedmodnevnu pauzu dobila sam menstruaciju ali krvarim obilno. Imam male ugruske i ne znam da li je to normalno ii ne? Nemam jake bolove ali vec dva dana krvarim dosta. Da napomenem da sam i malokrvna , doktor mi je prepisao heferol, medjutim nisam ga jos pocela piti jer ne znam da li ce to skoditi mojoj kontracepcijskoj terapiji za akne. Terapiju nastavljam u petak ( za dva dana ) pa da li da brinem ili je to opet navikavanje organizma, jajnika i materice na pilulu? Hvala Vam !!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s Dianama i paralelno uzimajte preparate željeza.

LindaS22

Poštovani, čitala sam ovo sve za Diane, pa sam se malo prepala i razmisljam preci na Bellune 35, jer sam cula da imaju apsolutno isti sastav, da li je to tacno? I da li sa prvom kutijom Belluna pocninjem nakon 7 dnevne pauze od Diana? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vam je isti preparat. 7 dana pauze i 8. Dan počnite s njima.

Treba mi pomoc, desilo mi se da greskom pilulu iz novog pakovanja uzmem 7, a ne 8 dan... Dakle sa proslim pakovanjem sam zavrsila u subotu 26.01., a novo sam zapocela danas u subotu 02.02... Da li je zastita umanjena i da li normalno nastavljam piti pilule?!

Nazad
Naprijed