Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Svakako je moguć uzrok izostanka koji ste naveli.
Za sigurnije otiđite na pregled i uzv.

Snelle

Poslednju menstruaciju dobila sam 11.4. Imala sam nezasticeni donos 5.5. ali decko nije svrsio u mene. Menstruacija mi kasni vec 8 dana,a uradila sam test pre 4 i bio je negativan. Da li da se brinem?

Dinna7777

Lijep pozdrav,

pila sam kontracepcijske tablete 4 godine, prestala sam ih piti prije 4 mjeseca. Prvi mjesec nakon prestanka uzimanja tableta mensturacija mi je došla normalno, i svaki slijedeći mjesec mi je došla po 2-3 dana prije, što se smatra urednim ciklusom, npr. prošli mjesec dobila sam 18.4., a ovaj mjesec sam trebala dobiti oko 15.5. Međutim, još je nisam dobila što bi značilo da mi kasni nekih 6 dana. Napravila sam testove za trudnoću, na jednome jedva vidljiva druga crtica, a na drugome identičnome testu drugi dan napravljenome nakon ovoga negativni rezultat i na još jednom još osjetljivijem testu isto negativni rezultat. Mjerila sam i temperaturu i stalno je povišena, nekih 39 stupnjeva ujutro a i navečer. Dečko nije svršio u mene, ali nismo ni koristili nikakvu zaštitu. Da li se poremeti ciklus nakon tableta? Što je meni čudno pošto sam ova 3 mjeseca normalnim tokom dobivala. Je li moguće da testovi kažu negativno a trudna sam? Bila bih sretna kad bih bila trudna, zanima me vaše mišljenje.
Neznam da li sam na dobroj temi i forumu.

Hvala, pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Ne radi se o trudnoći.

kata1906

Poštovani,

imam 16 godina, u drugom mjesecu saznala sam da imam cistu na lijevom jajniku. Liječnik mi je prepisao Lindynette20 zbog bolnih menstruacija koje uredno i bez preskakanja pijem već četiri mjeseca. Zadnju menstruaciju sam imala 22.04, a nezaštićeni spolni odnos 09.05, iako dečko nije ejakuirao u mene. Menstruaciju sam trebala dobiti prije par dana jer mi ciklus inače traje 25-29 dana. Danas sam odlučila napraviti test koji je bio negativan. Nije bio na jutarnji urin pa ne znam utječe li to na rezultat testa, budući da piše kako je svejedno. Zadnja tri dana osjećam lagane bolove u donjem dijelu trbuha, a iscjedak mi je oskudniji nego inače. Da li je ipak moguća trudnoća?

kata1906

ispravak, odnos je bio 06.05

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

envy.room

Poštovani,
Zadnja menstraucija mi je bila 30.4.2013, trajala je 6 dana, trebala sam dobiti 28.5 drugu, međutim nije došla. Danas je 6-i dan kašnjenja. Imala sam prije tjedan i nešto lagane bolove kao da će doći, grudi su mi bile jako malo osjetljive, ti bolovi su prestali i grudi su normalne mada su malo teže. 17.5. sam imala odnos s dečkom i ejakulirao je u mene, ako računam dobro u plodne dane. Do prije mjesec dana sam pila Diane 35 godinu dana s dvije pauze. Što bi mogao biti razlog ne dolaska menstruacije? Za simptome trudnoće ne mogu sa sigurnošću reći, jer se inače simptomi trudnoće mogu poistovjetiti sa svakodnevnim simptomima drugih stvari. Jučer mi je bila mučnina jaka i bila sam jako živčana... I kad je najsigurnije napraviti prvi test? Lp

envy.room

Moram napomenuti da sam u vrijeme ovulacije imala rozi iscjedak koji je trajao dan, dva.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prvo napravite test. Možete ga napraviti već danas. Pretpostavljam da se možda radi o anovulacijskim ciklusima i bolje da se ponovo vratite pijenju pilula.

netko123

Proslu mjesecnicu sam dobila 29.4.ciklusi su mi neredoviti otprilike 30-35 dana. Imala sam spolne odnose 24.,24,.i 25. metodom prekinutog snosaja. Mjesecnicu sa trebala dobizi prije 2dana ako uzmemo 35dana kao trajanje ciklusa. 4.5. Radila sam test ali ne sa 1.mlazom nego kad sam 2.put otisla na wc.test je bio jedan od jeftinijih a rezultat je bio negativan.od 29.5.imam tipicne simptome PMS-a. Jos uvijek ih osjetim ali na trenutke. Imam obilan bijelo-zuckasti iscjedak.zanima me da li je test pouzdan i da li sam ga mozda prerano radila? Koji bi uzroci kasnjenja mogli biti?hvala Vam unaprijed!

netko123

Ispricavam se ali nisam sve napisala. Odnose sam imala24,24 i 26.5

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći., Imali ste odnose u neplodnim danima i menstrucije će vam skoro nastupiti.

Tina1993

Dobar dan!
Zadnju menstruaciju dobila sam 2.4, imam ubrzano lupanje srca i glava me boli, vadila sam hormone štitnjače i isla sam na ultrazvuk stitnjace, sve je u redu, inace 1. menstruaciju dobila sam sa 16 i pol godina uz tablete, imam 19 godina, do danas imam ne redovite menstruacije ali bi dobivala svaki mjesec, ne isti dan al s kašnjenjem. Sada sam jako zabrinuta jer je nemam 2 mjeseca, da li mi mmozete reci o cemu se radi? nisam pod nikakvim stresom, ne pijem nikakve tablete, jedino nemam apetita, i sitne sam građe..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste spolno aktivna, napravite test. Ako je isključena trudnoća javite se na pregled da se vidi o čemu se radi.

annna721

Menstruacija mi je uvijek bila redovita, i nakon spolnog odnosa bez zastite također je dosla na vrijeme. Zadnji odnos bio je 17.5. i imali smo zastitu, a on nije ni svrsio u mene. Trebala sam dobiti menstruaciju 2.6. ali kasni mi tocno tjedan dana. Postoji li mogucnost da je menstruacija izostala zbog stresa i trebam li se brinuti? Simptoma nemam nikakvih osim izostanka menstruacije. Kod ginekologa jos nisam bila, imam 16 godina. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo tako, ne trebate se brinuti. Ako niste sigurni u svoj tvrdnje sto posto, napravite za svaki slučaj test na trudnoću.

anja.anja

LP. Moje pitanje je u vezi tablete ellaone za dan poslije i menstruacije. Naime,pila sam pilule ,belara, desetu i jedanaestu zaboravila popiti i zato mi je gin.dao ellaone,i ja sam odmaH dobila krvarenje isti dan, i trajalo je nekih 5.6 dana. Belaru sam prekinula i mene sad zanima dali ja trebam ponovo dobiti menstruaciju 22 dan ,jer 21 dan se belara pije i 22 dolazi menstrucija,(traje7dana).... taj dan mi je preksutra da pijem po protokolu belaru...
U protivnom bih trebala raditi test...jesam li u pravu. ? HVALa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sugeriram da Belaru krenete piti sa prvim danom sljedeće menstruacije. Ne treba vam test na trudnoću.

Deanerys

Imam 17 godina i zanima me kako doći do ginekologa ? Da li trebam otići kod svoje doktorice opće prakse da mi da uputnicu ili šta ?

Nazad
1 ... 39 40 41 42 43 44 ... 59
Naprijed