Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna naravno. Ne brinite, doći će uskoro.

dinaaa_a

Dobar dan. Imam još jedno pitanje za Vas.
Naime, menstruacija još uvijek nije nastupila (danas 5 dana kako kasni), iako imam sve simptome koji najavljuju njen dolazak. Drugi dan kašnjenja menstruacije sam radila test na trudnoću, no desila se malo čudna stvar. Nakon što je test pokazao jednu crtu, noktom sam "ubola" kontrolnu liniju te se na tom mjestu pojavila crvenkasta blijeda mrljica, zatim sam noktom "ubola" na drugo mjesto, milimetar ispod prve crte i mrljica se premjestila na to mjesto. Mislila sam da je to pozitivan test. Jucer sam uradila još dva testa, pravilno, bez diranja, uz pomoć iskusne prijateljice, međutim oba su se pokazala negativno. Cak sam i nakon tri sata provjeravala,ali i dalje samo jedna crta je bila na oba. Nakon sto sam malo odahnula (ne planiram trudnoću, tako da se veselim nagativnom testu) osjetila sam blagu bol u stomaku, te sam primijetila srednje obilan iscjedak, mlijecan, bjelkast, gušći, sa vrlo neugodnim mirisom koji podsjeca na miris ribe. I danas je prisutan citav dan. Taj miris me nije iznenadio, jer je uvijek takav. Danas sam čitala nešto oko toga na netu, pa sam ustanovila da to može biti pokazatelj bakterijske infekcije. Ujutro pravim još jedan test, a sljedeće sedmice idem ginekologu na pregled, bez obzira što test pokaze. Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna dakako. Vidjet ćete da li će biti takvog iscjetka i nakon završene menstruacije.

zana1010

poslednju minstruaciju sam imala 30 maja i danas sam bila kod ginekologa i ona mi je rekla da postoji jedan mali znak u vidu trudnoce ali mi analize urina nisu dobre pa mi je dala longacef injekcije 6 komada malo me strah da ih uzimam neznam dali je neko imao takvo iskustvo i dali mogu da mi nastete ove injekcije molim za odgovor...hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Injekcije antibiotika su dozvoljene u trudnoći.

roki12

pozdrav svima imam problem ako moze pomoc molim vas: kasni mi menstruacija vec 7 dana ali prije mozda neki 15 dana sam imala sve simtome kao da sam dobila bolila me leđa, grudi . stomak i sve ostalo al nisam dobila a sad mi kasni vec 7 dana sta da radim u mđu vremenu sa imala i rođendan kod drugarice i malo se vise popilo pa sam povracala imala stomacnih problema al sa zelucom jel to ima ikakve veze . i

inace imam decka imamo spolni odnos al je u 90% slucajve koristi zastitu pa sad neznam ni sama sta mi je ako moze pomoc da li sam trudna ili samo promjena neznam ni sama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test i odmah ćete saznati radi li se o trudnoći.

steel_spirit

Poštovani,
moja situacija je ovakva. Prošle godine počela sam koristiti kontracepcijske pilule Yaz. Prije toga moj menstrualni ciklus iznosio je 28 dana. Za vrijeme Yaza iznosio je cca 26 dana. Takav ciklus imam i sad, 8 mjeseci nakon što sam prestala koristiti Yaz. Moja posljednja menstruacija bila je13.6. Iduću menstruaciju trebala sam dobiti 7.7. Razlog zbog kojeg Vam pišem je taj što sam 3.7. imala spolni odnos s dečkom. Znači 4 dana prije menstruacije. Počeli smo bez zaštite i to je trajalo možda minutu (u tom periodu nije ejakulirao). Nakon toga smo stavili kondom i tako je bilo do kraja spolnog odnosa. Menstruacija mi sada kasni i naravno da sam zabrinuta. Moram priznati da sam imala ispitne rokove pa mi je to bio dodatan stres. Ne znam da li mi zbog toga kasni. Čim mi je jedan dan kasnila, stres se povećao. Očekivala sam menstruaciju jer su mi prsa osjetljiva i malo bolna, par puta me bolio trbuh, no menstruacije još nema. Trebam li biti zabrinuta? Koji savjet bi mi Vi dali?

Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća bije uzrik izostanka menstruacije.

FaNjki

Pozdrav opet

Isprva krivo sam napiso datume u vezi prekinutog snošaja i datuma menustracije
3.8 bez zaštite imali smo prekinuti snošaj bez zaštite koji bio 30 sek i 7.8 smo imali snošaj bez zaštite koji bio samo na par minuta bez ejakulacije oba dva puta
a njezina menustracija je trebala započet 10.8
Naime trenutno kasni 5 dana
tokom tih 5 dana imali dosta fizičkih radova i stres vrlo gadan zbog same pomisli na trudnoću
Molim vas za stručno mišljenje i imamo li razloga za brigu ( trudnoća večinom )
i koji bismo postupak mogli napravit sada
Odbija testirat se za trudnoću
molim vas brzo odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije, onda se ne trebate brinuti.

Sanjasanjalica

Postovani,
Imala sam odnos sa deckom 29.6. pri cemu mi je to bio dan pred plodne dane ili prvi dan plodnih dana, tako da sam u roku od nepunih 17h popila hitnu kontracepciju (Vikelu) jer nam je pukao kondom. Menstruacija mi je dosla par dana ranije (5-6 dana prije nego sto je trebala) tj. 12.7. i trajala je kao i obicno i bila identicna kao i prije sto je bila. Sad mi kasni i bojim se da nije slucajno moguca trudnoca u mom slucaju? Imam li razloga za brigu? Znam da su hormoni podivljali i da se poremeti u vecini slucajeva, ali strah me.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako u ovom mjesecu nije bilo odnosa, onda se ne radi o trudnoći.

fingersalad88

Poštovani,prosli mjesec sam imala odnos bez ejakulacije u vrijeme neplodnih dana i nakon toga normalno dobila mjesecnicu te nakon toga nisam vise imala odnose jer sam otisla na more.No ovaj mjesec mi vec kasni par dana i to me pocelo zabrinjavati.Koji bi mogli biti razlozi za to? Bojim se trudnoce, ali to mi se cini suludo.. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se dakako o trudnoći. Promjena klime , mjesta boravka vjerovatno je kod vas uzrokovala izostanak menstruacije.

mala moja 44

Poštovanje

e ovako, doktorice ja sam 2 godine pile diane35, zadnju kutiju sam ispila u 4 mjesecu 2013., zadnji odnos sam imala 30.04.2013. godine ( prekinuti snošaj). Menstruaciju sam dobila 11.05.2013. znači na vrijeme kao i uvijek i istog inteziteta, takođe i sljedeće 2 menstruacije su bile hajmo reci redovne, druga 03.06.2013. a treća 05.07.2013., uobičajene duzine i inteziteta. sada mi u 8 mjesecu kasni 11 dana odnosa nije bilo od 30.04.2013. Pod stresom jesam planiram vjenčanje i dosta radim, od 4 mjeseca sam smrsala nekih 4-5 kg. simptoma trudnoce nemam, imam bolove u grudima i u krstima kao da cu dobiti ali eto nista, znam da ne mogu biti trudna ali eto sumnja ima happy zanima me sta bi moglo biti uzrok ovome. Nadam se da nisam trudna i da je samo zbog stresa.

Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je stres, promjena mjesta boravka, naglo mršavljenje, naglo debljanje, upala, cista itd.
Dakle uzroci su brojni te posjetite ginekologa.

Luce28

Poštovani, pisala sam sam pred nekoliko dana, bila mi je izostala mjesečnica zbog užasno neredovitih ciklusa i sekundarne amenoreje. Dogovor je bio da kada konačno dobijem da ću se ponovno vratiti na pilule trinovum. Dobila sam mjesečnicu danas, pošto je subota do ginekologa mogu tek u ponedeljak doći, tj. znači da sa pilulama mogu početi tek 3 dan. Da li je to u redu? Ako krenem 3 dan piti, nakon koliko sam potpuno zaštićena? Jer uz ovakav ciklus, komplicirano je da čekam sljedeću mjesečnicu pa da krenem 1 dan piti..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete započeti i treći dan ciklusa.

Luce28

Počela sam piti pilule 3 dan ciklusa, možete mi reći da li sam odmah potpuno zaštićena ili tek nakon određenog vremena?

Nazad
1 ... 41 42 43 44 45 46 ... 59
Naprijed