Kontracepcija

Povracanje/proljev

To sam i napravila, hvala na odgovoru. u nedjelju trebam popit zadnju ali ta zadnja ce mi faliti, mogu li onda popiti 21. tabletu iz rezervnog pakiranja, pa normalno sedmodnevna pauza? da li je moja zastita smanjena i koliko dugo ako je? hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Nije smanjena.

evelyn08

Poštovani,
inače pijem Belara pilule u 18h, danas sam ih popila u 18:05 najkasnije. Imala sam proljev u 22:03, dakle 3h i 58min nakon popijene tablete... Je li zaštita osigurana ili moram popiti dodatnu pilulu?
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna pilula. Samo nastavite dalje po shemi.

djevojka93

Pozdrav!
Sinoc 3 sata nakon popijene Lyndinette imala sam jednu proljevastu stolicu. To mi je bila 13 tableta iz pakovanja. Radi predstrožnosti uzela sam dodatnu tabletu zbog proljeva i uzela sam sljedecu po redu iz blistera koj trenutno pijem, znaci 14. po redu. Zanima me kako da dalje pijem tablete posto u pakovanju za ovaj mjesec imam 20 tableta, a ne 21. Da li da krenem s novim pakovanjem tableta odmah nakon zavrsetka ovog pakovanja bez pauze ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Nastavite s uzimanjem po shemi do kraja , dakle ovaj mjesec njih 20. Sedam dana pauze i osmi dan novi blister. Skratit ćete malo ciklus i ne trebate brinuti.

djevojka93

Zahvaljujem se na odgovoru. Znaci zastita mi nebude smanjena ako tamo postupim jer u uputama pise da je najveci rizik od trudnoce ako se propusti tableta s početka ili kraja pakiranja ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa vi ste popili dodatnu i niste propustili pilulu.

anamarija345

Postovani,
molim vas da mi odgovorite je li smanjena zastita ukoliko se povraca 10 sati nakon uzimanja kontracepcijskih pilula Logest? U uputama pise samo sto uciniti u slucaju povracanja unutar 3-4 sata.

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena. Bila bi umanjena da povraćate nakon sat-dva od uzimanja.

liberta25013

Poštovani, ovaj mjesec sam nisam radila pauzu između dva blistera Diane35. Prvu pilulu nove kutije sam popila u petak i nakon sat i pol imala proljev. Nisam popila dodatnu pilulu. U srijedu sam imala nezaštićeni spolni odnos. Postoji li šansa da sam ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji ali nije velika.

lady_I

Poštovanje,
sinoc sam popila 14. Lindynettu u 22 sata, nešto prije ponoći sam dva puta povracala, tabletu nisam vidjela pa sam zakljucila da se apsorbirala pa nisam popila jos jednu, danas cu nastaviti piti tablete kao i do sad u 22 sata, ali me zanima jesam li dobro postupila i jesam li i dalje pod potpunom zaštitom ili je potrebno koristiti se dodatnom zaštitom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu idućih tjedan dana.

Maja Lili

Postovani, imam nedoumicu trenutno jer nisam imala ovakakv problem... naime pijem Logest par meseci, s tim sto sam imala dvomesecnu pauzu i sad opet pocela , popila juce 12tu tableticu... medjutim ja sam prethodnih par dana 4,5 imala stomacnih problema, i skroz sam zabravila da stomacni problemi uticu i na tablete, koliko uspevam da se setim mislim da prethodnih dana nisam imala proliv nakon unosenja tableta ali ne mogu da garantujem 100% (jesam imala proliv 2,3 puta dnevno ali koliko uspevam da se setim pre uzimanja tablete i dosta posle) naime mene zanima sta dalje, nastaviti normalno svakodnevno unosonje do kraja pakovanja , napraviti pauzu i nastaviti dalje redovno drugim pakovanjem ? i da li je zastitia potpuna pocetkom drugog pakovanja ? ili ne praviti pauzu ? i od kad je zastita potpuna ako se ne pravi pauza?

izvinjavam se ako je malo konfuzniji post , hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi. Ako niste sigurni jel bilo proljeva ili ne najbolje je do kraja blistera da koristite dodatnu zaštitu. Pauzsa sedam dana i nakon toga novi blister.

Maja Lili

da dodam bitnu stavku koju sam zaboravila. sinoc sam nakon popijene 12te tabletice imala proliv posle nekih 2 sata, i nisam popila dodatnu jer sam i dalje osecala nelagodnost i sto se ispostavilo tacno jer sam nakon prvog proliva nakon nekih opet 2 sata imala drugi... ovo je samo dodatak na moj prethodni post da ne zaboravim objasniti bitnu stvar

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja blistera svakodnevno uz dodatnu zaštitu.

Maja Lili

Hvala puno zaista na odgovoru mnogo mi znaci jer trenutno nemam od koga u potpunosti da se informisem

znaci nastavljam redovno do kraja blistera uz obaveznu zastitu i posle pauza pa dalje redovno novi krug... izvinite sad na sitnicavosti ali bitno mi je da li je zastita potpuna od sledeceg pakovanja?

hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sa sljedećim blisterom je potpuna zaštita.

Nazad
Naprijed