Kontracepcija

problem kašnjenja menstruacije

ball24

Poštovana!

Imam 19 godina i imam problem, moja menstruacija je uglavnom redovita i to svaka 28 dana uz koji dan vise! No ovaj mjesec nije dosla, tj. kasni 15 dana. Zadnji spolni odnos sam imala prije godinu dana. Zadnjih par mjeseci moj decko i ja ne spavamo zajedno nego se uglavnom zadovoljavamo drugačije zbog moga strah od trudnoće. Moj problem je u tome što se bojim da sam ostala trudna, bez obzira što nisam spavala s deckom, bojim se da je slučajno koji spermič dolutao i oplodio me. moj decko govori da je to nemoguce da ostanem trudna ako nije svršio u mene,dobila sam na kilazi zadnjih mjesec dana,stvarno me strah jer menstruacija kasni 15 dana, a nikad do sad nije toliko kasnila. mozada je to sve u psihi ali stvarno se bojim. imam bolne grudi, imam iscjedak ali menstruacije nema na vidiku. molm za pomoc, savjet bilo što!
unprijed zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Zasto se toliko mučite kad mozete napraviti test i riješiti dilemu. Sta se tiče trudnoće bez svršavanj ima mogućnost baš kakao ste i napisali da je "jedan spermić dolutao " ako su Vam bili plodni dani.

ball24

hvala na odgovoru, ja bi vec napravila test ali me stah ishoda. bojim se kako pogledati istini u oci ako sam trudna. ne spavam se deckom a trudna sam, mislm da cu prije poludjeti...ajme! imam jos jedno pitanje, da li su bijeli iscjedak, bolne grudi i glavobolja znaci trudnoce??

Natalija Beljo, dr. med.

Definitivno NEsad

miamia

Poštovana doktorice,

zanima me mogu li biti trudna iako su već dva testa na trudnoću bila negativna?

Zadnju menstruaciju imala sam 6.3., dakle danas je već 35.dan, a u zadnjih 5 mjeseci imam redoviti ciklus (28 ili 29 dana). U 10.mj. prestala sam piti logest koji sam pila 6 godina. Prvi ciklus nakon logesta bio je nešto duži (34 dana), a nakon toga redovit.

Suprug i ja želimo dijete i već 3 mjeseca pokušavamo.

Prvi test napravila sam nakon dana kašnjenja, 31.dan ciklusa i bio je negativan. Drugi test napravila sam jučer (34.dan) i također je bio negativan.

Postoji li ipak šansa da sam trudna? Jesmo li test napravili prerano?

Ako ne dobijem menstruaciju, doktoricu namjeravam posjetiti sljedeći tjedan.

Od drugih simptoma nije ništa jako izraženo. Povremeno osjetim bol u križima, grudi su mi malo napetije... Pokušavam biti što objektivnija. happy

Dakle, postoji li šansa da sam ipak trudna i kada bi po vašem mišljenju mogla opet napraviti kućni test?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Mia

Natalija Beljo, dr. med.

idealno vrijem za uraditi test je dva tjedna od očekivane mjesecnice odnosno 6 tjedana od zadnje mjesečnice. naime testovi reagiraju i nakon dana kasnjenja mjesečnice ali na UZV ne vidi se sve sta ginekologu treba . Pa Vi još pričekajte i ponovite test krajem tjedna

miamia

Poštovana doktorice,

zahvaljujem na odgovoru.
Jučer sam bila kod svoje ginekologice i dala mi je uputnicu za beta HCG koji sam jutros vadila. Po nalaz moram oko 14h pa ćemo onda znati više.
U međuvremenu menstruaciju nisam dobila, ali jučer i danas imam lagani smeđi iscjedak.

Molim Vas Vaše mišljenje postoji li mogućnost vanmaternične trudnoće jer to mi je trenutno najveći strah.

Zadnji papa test radila sam u 10.mj. i bio je uredan. Nikada prije nisam bila trudna. Imam 27 godina.

Unaprijed zahvaljujem.

Lijepi pozdrav,

Mia

allea

Poštovana doktorice,
pišem Vam jer mi je neophodno mišljnje stručne osobe....
Danas je 31. dan ciklusa a moje menstruacija još nije došla, iako su mi ciklusi jako precizni 26 - 28 dana... Proteklog mjeseca ciklus je počeo 15.3. i bio sasvim uobičajan kao i svi ostali prije njega... brinem se zbog ovog kratkog kašnjenja jer smo zaručnik i ja imali nezaštićen odnos s ejkulacijom 22. dan mog ciklusa, jer sam ja bila sigurna da su tada već bili prošli plodni dani....
da li postoji šansa da se desila trudnoća? inače, on odnedavno živi u drugoj zemlji i ja sam mu išla u posjet, iz kojeg sam se vratila prije 3 dana... čitala sam da je moguće da dođe do kašnjenja zbog promjenje klime, temperature, drugačijeg načina života i sl.? uz sve to sam dobila 1, 5 kg u toku tog putovanja... ne osjećam apsolutno nikakve simpome ni trudnoće niti PMS-a... da li je rano da uradim test (prošlo je tek 10 dana od tog "kritičnog "odnosa)...?
hvala Vam puno na odgovoru... Lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

MIa mia , nadam se da ste dobili nalaz BHCG, smečkasti iscjedak može govoriti da je mjesecnica na "putu" . Javite sta se zbiva.

Natalija Beljo, dr. med.

S obzirom na zanji dan prošlog ciklusa menga Vam s današnjim danom kasni 4 dana pa je još rano za test , a mislim i da nema potrebe jer su prošli plodni dani.Ali u medicini 2+2 nikada nije četri pa ako Vam mjesečnica ne dode do kraja mjeseca napravite test.Promjena klime i tjelesne težine isto može utjecati na ciklus.

zdenkica

Poštovana doktorice, dečko i ja redovito imamo spolne odnose, kao kontracepciju koristimo kondom. međutim, dana 10.4. smo imali odnos i prije nego smo koristili kondom došlo je do penetracije bez kondoma. ovo nije trajalo dugo,penis je samo par puta ušao i izašao van, nakon par minuta stavili smo kondom i nastavili sa odnosom. prilikom penetracije nije došlo do ejakulacije, menstruacija mi kasni već par dana, međutim ja sam proteklih 15 dana bila pod jakim stresom zbog ispita. što se tice mog ciklusa, krvarenje mi je prestalo 6.4. a odnos je bio 10.4 (znači 3 dana nakon prestanka krvarenja). ciklus mi nije redovit i varira od 28 do nekih 32 dana.

zanima me koliko je opasno imati ovakve odnose i kolika je mogućnost da sam ostala trudna??????

unaprijed zahvalna!

Natalija Beljo, dr. med.

Sta se tiče odnosa ne bih ga savjetovala da krenete bez zastite pa ju onda kasnije koristite.Stres može pomaknuti ciklus ali ako ste u velikoj panici jer ne mogu reći kolike su sanse da ste ostali trudni jer to je bio treći an od završetka ciklusa odnosno 7-8 dan ciklusa . AKo bude još kasnila 7 dana napravite test

nije_valjda

zanima me postoji li mogućnost za trudnoću sa krvarenjem,jer nisam spolno aktivna od 8.1. , a imala sam menstuacije 12.1. i 10.2. sada mi kasni menstruacija 8 dana.imam bolove rijetke u jajnicima,želju za hranom više nego obično, svi znakovi da ću dobiti menstruaciju kao i inače ( a čitala sam da su znakovi isti ) a menstruacije i dalje nema?pa me zanima u čemu može biti problem i trebam li napraviti test na trudnoću? hvala. big-smile

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su mjesečnice bile kao inače pričekajte još .

Mila24

Poštovana doktorice,
Imam 23 godine i primjetila sam da mi menstruacija kasni vec zadnji 6-7 mjeseci, ali uvijek do 3-5 dana. Inace sam uvijek redovno dobijala, medjutim ovaj mjesec mi kasni vec 15 dana, nije nikada tako. Imam bolove u donjem dijelu stomaka, isto kao da bi trebala dobiti. Da li postoji mogucnost da imam policisticne jajnike, ili je mozda samo doslo do neke upale.??? Trudnoca se iskljucuje jer nisam imala spolne odnose vec godinu dana.

Hvala
Minela

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Mila, svakako može biti PCOS, cista na jajniku a može biti i blagi dizbalans hormona samo ovaj mjesec. Pričekajte menstruaciju i vidite kako će vam biti ciklus dalje.

jere1994

Poštovana!

Imam 19 godina, cura mi ima 16. s njom sam već 6 mj. u odnosima, i uvijek koristimo kondom, mjesečnicu je uvijek dobila na vrijeme, al ovaj mjesec joj kasni 5 dana, da li je trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

A da napravite test prije. Nisam vidovit.

aaaabbbbcccc

Pozdrav, pijem Yazz tablete 3 mjeseca zbog jakih bolova pri menstruaciji,dobivam svakih 15 dana,a prije mi je sam dobivala normalno. Ginekolog mi je rekao da ce mi se s tim tabletama i lice znatno ocistiti od akni,no jos to nisam primjetila. Do sad sam ih dobro podnosila,no u zadnjih 2 tjedna cesto mi trne desna ruka i noga, grce mi se misici u nogama te sam 3 puta teze dolazila do zraka. Nisam prestala pustiti iako je preporuceno u uputama,je li to mozda problem?Da li da prestanem piti tablete? unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite uzimati pilule zbog smetnji koje imate. Morate se dodatno obraditi prije ev. novih pilula.