Kontracepcija

problem kašnjenja menstruacije

Cvex

Postovanje...
Imam samo jedno pitanje...
Imam 19 godina, menstruaciju imam vec jedno 7 godina, i uvijek je bila redovita kasnila najvise 2 dana...Imam partnera i pazimo na sve, ali u zadnja 3 mjeseca mi kasni, nisam radila test jer znam da ga treba raditi 15 dana nakon sto menga izostane, a meni izostaje po 7,8 dana te nakon toga dode i bude kao i svaka druga, bezbolna i obilna i traje 6 dana kao i svaka do sada...
Dali da se hitno narucim ginekologu ili mogu cekati do 8 mjeseca kako idem i svake godine na redoviti pregled u 8 mj... Unapriied hvala...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
test na trudnoću možete uraditi odmah po kašnjenju menstruacije. Ukoliko je negativan bilo bi dobro da učinite hormonski status. Preporučam da posjetite ginekologa prije zakazanog termina da se vidi uzrok kašnjenja menstruacija.

Patricia199

Poštovani,
Mensis mi kasni 12 dana, prethodni i ovaj mjesec sam bila izložena naglim promjenama i jakom stresuuu, svadama i slicno.. prehrana mi nije kako bi trebala biti, preskacem obroke nekad se dogodi da ni ne pojedem nista cijeli dan, mastrubirala sam par puta, bila sam na bazenima....
Sto bi moglo biti??
Nisam imala spolni odnos, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli najvjerojatnije je došlo do hormonskog disbalansa. Savjetujem da uradite analizu hormona.