Kontracepcija

Qlaira

lillyworry

Pretpostavljam da to znači da trebam dodatnu kontracepciju.
Sad mi točno nije jasno kako i do kada ju trebam.
Jer kao što sam rekla postupila sam mimo pravila i popila zakašnjelu tabletu kada sam trebala početi novo pakiranje (20. tableta je bila, a od 18-24 dana zaboravljene treba početi novo pakovanje). To je bilo prije dva tjedna skoro.
Moram li sada čekati jedan cijeli ciklus i koristit dodatnu kontracepciju ovo cijelo pakovanje?
Kada će mi se stanje vratiti u normalu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja bih postupio tako da napravite normalnu pauzu sedam dana , a osmi započnete s novom kutijom.
Dodatna zaštita ada nije potrebna.

lillyworry

Normalnu pauzu od sedam dana? Ja nemam 7 dana pauzu na kutiji qlaire. Odmah kreće nova.
Od one zaboravljene tablete je već prošlo dva tjedna i ja sam već na novoj kutiji.
Želite li reći da prekinem uzimati ovu kutiju i napravim pauzu od sedam dana i onda krenem izponova?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pardon, previdio sam da uzimate qlairu. Ne treba pauza, dobro ste postupili te nastavite blister do kraja. Dodatna zaštita 7 dana. Dakle nikakva pauza.

leptirica19

Poštovani,već sam slala upit ali očito nije došao do vas.
Problem je u tome da sam prije par dana povratila pola sata nakon uzimanja tablete i totalno zaboravila na to i nastavila par dana normalno pit i sjetila sam se te jedne "propustene" . Mislim da je ta tableta bila na 14.dan.
Zanima me ocu sada nastaviti piti blister do kraja ili ?
Inace stvarno pazim ali eto,trenutak nespretnosti.
Unaprijed vam hvala.

lillyworry

Znači bez obzira na to što sam postupila mimo pravila qlaire i nisam počela novo pakovanje nego uzela propuštenu tabletu, dodatna zaštita nije potrebna dulje od 7 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica 19 uzimajte blister do kraja. Do kraja blistera savjetujem dodatnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lillywory da kao što sam napisao.

Renny

Poštovani,
pijem 2. kutiju Qlaire. Javljala sam Vam se i prošli mjesec kada mi je menstruacija izostala,nakon što sam popila cijelu kutiju. Naime,sve tablete sam popila po shemi,nisam ni za vrijeme 1. ni 2. kutije imala bilo kakav iscjedak. Danas trebam popiti 24.pilulu iz 2. kutije,i nemam apsolutno nikakve naznake da bi uopće mogla dobiti menstruaciju. Pomalo sam već zabrinuta o čemu se radi? Vjerujm da nisam trudna jer sam sve tablete popila po shemi. Je li moguće da probiotici,poput Biorele,umanje valjanost kontracepcije? Ili pak paracetamol? To je jedino što sam uzimala uz Qlairu,i da sam imala nezaštićene spolne odnose i snošaj. Hvala lijepo!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Savjetujte se sa svojim liječnikom da vam se ev . promjeni kontraceptiv uz koji ćete menstruirati.

neon10

Poštovani,

prije 10 mjeseci pocela sam piti kontracepciju zbog ublažavanja simtoma PMS-a i akni koje su se pojavile po licu. 7 mjeseci pila sam Yaz koji je u pocetku djelomično pomagao no nije uklonio sve simpome PMS-a koji mi otezavaju da normalno funkcioniram i nije pomagao kod akni. Inace patim u vrijeme PMS-a i u vrijeme plodnih dana od glavobolje, naotecenosti, promjena raspolozenja, akni, pojačan apetit, bolnih menstruacija. nakon Yaz-a presla sam na belaru koju sam prestala piti nakon 3. tablete zbog prodanja u prsima. Nakon čega sam napravila krvnu sliku i ekg srca, sto se pokazalo urednim nalazima. Sad sam zapocela s prvom kutijom Qlare i nakon popijene 7. tablete bole me zglobovi na rukama, prstima i na nogama te osjecam bolove u leđima, a kroz citavo tijelo povremeno prolaze trnci. Također se zbog bolova u zglobovima i leđima osjećam umorno "kao da me pregazio traktor" happy happy
Citajuci sve vase komentare vezane na ovom forumu uz Qlaru vidjela sam da nitko nije imao slične simpome, jeli moguce da su moji simptomi od Qlare?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Mislim da možete dalje nastaviti s uziamnejm, dok se organizam ne navikne na njih.

Azrasa

Postovanje,

Jucer sam radila nalaz krvi na koji me je uputio moj ginekolog sa ciljem da mi po prvi put prepise neke kontracepcijske pilule. Danas mi je propisao Qlaira pilule. Rekao mi je da ih pocem piti prvi dan mjesecnice. Ja imam neredovne mjesecnice, npr. ( Imala sam mjesecnicu 22.12.2012, pa sam imala "pauzu" sve do proslog mjeseca, znaci kasnilo mi je skoro 3 -4 mjeseca) . inace imam policisticne jajnike i idem redovno na kontrole ( uvijek mi kazu da nije nista strasno ni ozbiljno ). Mene zanima da li ja mogu poceti odmah piti ove pilule da ne cekam prvi dan ciklusa, jer ako budem cekala mozda cu morati cekati opet 2- 3 mjeseca ? Prije nikada nisam koristila oralnu kontracepciju i ovo su mi prve pilule.
Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako morate početi s prvim danom menstruacije.

Azrasa

Prvo da Vam se zahvalim na brzom odgovoru, stvarno mi je pomogao jer mi je sve ovo novo i bas se ne snalazim najbolje. I danas cekajuci svoj prvi dan ciklusa, raspitala sam se malo o Qlaira-i preko brosura i sl. Procitala sam da su nuspojave ovih pilula : gubitak tjelesne tezine, akne , glavobolja, povremeno krvarenje, i da se cesto koristi kod ljecenja obilnih menstruacija. Nakon ovoga saznanja pitala sam se da li se to moj ginekolog malo nasalio sa mnom propisajuci mi ove pilule jer sam mrsava (fali mi najmanje 4 kg do normalne tezine na moju visinu), sa aknama muku mucim vec duze vrijeme, a mjesecnice su toliko oskude i neredovne da bi mogla koristit obicni dnevni ulozak. Ne razumijem zasto onda Qlaira ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su rijetke nuspojave koje nisu izražene kod većine korisnica.
Razgovarajte sa svojim ginekologom.

joker

zakasnila sam s uzimanjem 6. tablete 18 sati, a u posljednjih 7 dana imala sam spolni odnos (bez dodatne zaštite). postoji li razlog za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoi.Popijte čim prije dvije i koristite dodatnu zaštitu idućih 10 dana.

joker

kako mislite dvije? onu zboravljenu sam popila čim sam se sjetila, a novu u vrijeme kada i obično pijem tablete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste se dobro izrazili prvotno. Dobro ste postupila. Dalje dodatna zaštita 7-10 dana.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 39
Naprijed