Kontracepcija

smeđi iscjedak

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je ciklus 25 dana to može biti početak mjesečnie , ali bi svakako savjetovala da se javite ginekologu.

mala_a1

Poštovana doktorice, ja i dečko smo imali spolne odnose bez zastite na plodne dane 2 puta, menstruacija mi se nije pojavila trebala sam dobit 5.6. ali prije 3 dana mi se pojavio taj smeđi iscjedak, jakoo malo sa komadicima.. pravila sam test na trudnocu koji je 2 put pokazao negativno. pravila sam prosli mj papa test ali tamo je sve bilo uredu. zanima me sto bi onda ovoo mogli biti=
lijep pozdrav happy

Nataša Šemnički, dr. med.

mala_a1,

ev učinite još jednom krvi test na trudnoću, te se kod negativnog nalza javite ginekologu na UZV pregled ( može se raditi o cisti ili odgođenoj ovulaciji ).

L.P.

mala_a1

Doktorice,
ginekolog mi nema termina do sljedeceg mjeseca, zanima me jel mogu pričekat to ? ili mislite da bih trebala odmah ici ...

Nataša Šemnički, dr. med.

mala_a1,

ako je test negativan možete pričakati slobodan termin kod ginekologa.

L.P.

meri222

Poštovana, zadnja 3 dana pojavljuje mi se svjetlo smeđi (boje bijele kave) iscjedak. Ovaj mjesec sam počela piti Qlaira pilule te se iscjedak pojavio 9. dan uzimanja pilula. Pilule su mi prepisane zbog ciste na jajniku (promjera 5cm). Zanima me ima li iscjedak veze s pilulama i cistom ili je možda riječ o nekoj upali?

Unaprijed hvala na odgovoru

larisa123

pijem već 5 mjeseci lindynette 20..zadnja 2 mjeseca nakon menstruacije imam krem-smeđi iscjedak koji traje do sredine ciklusa. nemam nikakvih upala. je li to radi tableta? je li to normalno?

Nataša Šemnički, dr. med.

meri222

Iscjedak može imati veze s pilulama, cistom i upalom.
U prvih nekoliko mijeseci uzimanja niskodozažnih tableta je smeđkasti iscjedak uobičajena pojava koji će s vremenom nestati.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

larisa123 ,

može biti zbog niske doze estrogena u tabletama ali ipak posijetite ginekologa kako bih isključio upalu.
Pijte folnu kis i konzumirajte citrusno voće kako bih osnažili krvne žile i time otklonili uzrok.
Svakako što manje cigareta i alkohola.

L.p.

larisa123

ovaj mjesec je iscjedak žuti, izrazito žute boje..čitala sam na internetu da je to jedini simptom kod klamidije te sam se prepala...bi li imala kakvih drugih simptoma? ništa me ne peće niti ništa..i imam istog partnera već 4mjeseca..postoji mogućnost da se pojavila tek sada?

Nataša Šemnički, dr. med.

larisa123 ,

obzirom da se infekcija Chlamidiom naziva i tiha infekcija može i ne morate imati popratne simptome bolova u donjem dijelu abdomena, napuhnutosti, lagane temperature, umora, bolova zglobova...
Simtomi nastupaju ili 2tj po infekciji ili kod pada imuniteta u bilo kojem vremenskom periodu i trenutku.
Svakoj dijevojci je preporučljivo učiniti bris grlića kako bih ste bili sigurni da ju nemate ili u protivnom liječite na vrijeme jer ona je od upala najčešći uzrok neplodnosti žena.
Ne želim vas plašiti već informirati, svako ko ima odnose mora to znati i kako postupiti radi zaštite svoga i partnerovog zdravlja.

L.p.

larisa123

bila sam kod ginekologija koji mi je uzeo briseve cerviksa radi sumnje na klamidiju zbog žutog iscjetka..no moj partner nema nikakvih simptoma..te me je strah ako ju ima koliko ju ima dugo u sebi..nakon koliko vremena nastupaju problemi sa neplodnošću kod muškaraca koji nisu otkrili klamidiju?

Nataša Šemnički, dr. med.

larisa123 ,

nema određenog vremenskog intervala.
Bez obzira na izostanak simptoma ako se u vašem brisu dokaže infekcija i partner se treba obavezno liječiti.
Vrlo često muškarci uz prisutnu upalu nemaju tegoba ili ih smatraju nebitnim jer su vrlo diskretni.
Postupite prema nalzu brisa.

L.p.

mala2401

Poštovana doktorice, pijem Lyndinette već 5 mjeseci, posljednju menstruaciju sam dobila 18. 6. trajala je do 22. U srijedu sam zaboravila popiti pilulu i popila sam ju sljedeći dan oko 16 i sljedeću navecer ko obično, no u četvrtak mi se javio smeđi iscjedak koji još uvijek traje, danas je čak i crvenkasto nije jako, ali mi je čudno jer ga do sad nisam imala. Da li je to od propuštene pilule ili nešto drugo? Unaprijed hvala.

Anie

Poštovana doktorice, imam sljedeci problem. Pijem Jaz tablete 2 mjeseca, zbog izrazito bolnih menstruacija i naravno zaštite od neželjene trudnoce. Prva kutija presla je u najboljem redu, pojavio se lagani smečkasti iscjedak oko 13,14 tablete. Menstuacija je bila malo manje obilna nego inace i nastupila 23.6 na drugoj paceblo tableti. Započela sam drugu kutiju i na 12 tableti počelo je lagano smečkasto krvarenje,obilnije nego kod prve kutije koje jos uvjek traje ( danas sam popila 15 tabletu.) Dali je mogučnost zaštite smanjena? ( Tablete pijem redovito u isto vrijeme, bez ikakvog kašnjenja.) Dali je potrebno na pregled kod ginekologa? Unaprijed puno hvala na odgovoru!

Nataša Šemnički, dr. med.

mala2401,
iscjedak je od propuštene tablete.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

Anie ,

ne brinite zaštita nije smanjena.
Nastavite piti jer u prvih nekoliko mjeseci uzimanja niskodozažnih tableta moguć je spoting.
Ako se pojačava javite se ginekologu.

L.p.

piko1234

Poštovani, dijagnosticiran mi je PCOS (26 cista na lijevom i 16 na desnom jajniku) pa sam kao terapiju počela koristiti Belara pilule na prvi dan ciklusa. Menstruacija je trajala 6 dana i nakon nje sam počela koristiti Lactogyn vaginalne kapsule koje mi je preporučio gin. jer sam sklona upalama. S krajem menstruacije i početkom korištenja vaginaleta konstantno mi je curio smećkasti iscjedak s malim komadićima kao crvene kožice. Vaginalete (7) sam iskoristila, danas mi je 16. dan ciklusa, a iscjedak je i dalje tu. Gušći je, smećkasti i dalje s tim sitnim crvenkastim komadićima. Malo sam preplašena pa molim odgovor...

Nataša Šemnički, dr. med.

piko1234 ,

ako se nastavi sa slijedećom kutijom morate se javiti ginekologu.

l.p.

bibibell

Poštovana,

preporučate li uzimanje biljnih preparata (konoplje, kadulje) ili određenih namirnica (soja...) kako bi se spriječio spotting prije menstruacije u žena koje uzimaju kontracepcijske pilule?

Hvala na odgovoru,

B. B.