Kontracepcija

smeđi iscjedak

Nataša Šemnički, dr. med.

bibibell ,

preporučam samo ako sam prethodno isključila sve patološke uzroke krvrenja uz uredan UZV nalaz te lab pretrage.

l.p

madaaj

Postovani,
zanima me da li pojava smeđkastog iscjetka može da ukazuje na ev trudnocu. Ovo je 4.mjesec kako pijem Yaz, i do sada mi se iscjedak javljao 2-3 dana prije menstruacije, međutim ovaj mjesec se pojavio na 18.tableti. Znam da je normalno da se desi zbog stresa, posebno u prvih 6 mjeserci, ali zanima me kolika je vjerovatnoca da sam trudna?
hvala, lp

sara777

Poštovanje!
Imam 21 god., pijem logest već evo treću godinu za redom, bez prestanka, s tim što sam ljetos produžila ciklus za 9 dana. Od tada ( ova 4 mjeseca ) mi se zna desiti da me zaboli stomak kao da trebam dobiti menstruaciju u vrijeme datuma kada sam dobivala prije produženja ciklusa ( otprilike tjedan dana prije ) .
Ali bez obzira na to, menstruacija mi je uvijek uredno stizala, do prije 3 dana kad sam trebala dobiti, a pojavio se samo obilan smeđi iscjedak, koji mi inače bude prije same menstruacije jedno dan-dva, ali sada traje, evo već 4-dan. Danas je petak i u nedjelju bi trebala ponovno početi piti novi blister tableta, a menstruaciju ( pravu ) nisam dobila? Jeli moguće da sam trudna, jer sam imala odnose s dečkom, a u isto vrijeme sam pila cefalexin koji smanjuje djelotvornost kontrac.pilula s estrogenom ( iako to sam logest nije ). A ako i ne postoji mogućnost trudnoće, u čemu je problem? Prije 2 godine sam operirala cistu na jajniku, možda i to ima nekakve veze??
Napomena: Za vrijeme uzimanja tog antibiotika koristili smo i prekinuti snošaj, rad veće sigurnosti.
Iskreno Vam unaprijed hvala na odgovoru!
Lijep pozdrav!

Nataša Šemnički, dr. med.

Uplasena25 ,

primarni znak trudnoće je izostanka prijelomnog krvrenja. Ako ste u velikom strahu učinite test.
predmenstrualni sptotin možda je uzrokovan poremećenim metabolizmom ako ste u blagdanske dane konzumirali više alkohola blunk

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

sara777 ,

najsigurnije je učiniti ginekološki pregled obzirom da su mogući uzroci prema navedenom višestruki

l.p.

Shely

Poštovani, zadnju mens. sam imala 19.5, od tada nisam više. Spolno sam aktivna uz korištenje zaštite (kondoma). Prije nekih 15-tak dana sam osjetila neko peckanje, koje se još nije povuklo. Danas mi je se pojavio smeđkasti trag na unut. vešu. Zadnji put sam imala odnos 4.7 sa zaštitom.
Iz nekog straha uradila sam test 7.7 koji je bio negativan.
U ćemu je problem, što nema mens. ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako savjetujem uzv. Cista, upala, pcos i slično su najčešći uzroci.

Pitalica1

Da li bijeli iscjedak koji se javlja pred menstruaciju oo sedmicu prestavlja pad hormona..?

Da li to moze biti neki znak trudnoce?

I kad je trebala nastupiti ovulacija,ako su poslednja tri ciklisa trajala 23,25,23 dana.A poslednja pocela 26.6.I da li ovulacioni iscjedak se javlja na dan ovulacije ili dan pre ovulacije ili kako?Koliko jajna celija je fetilna za oplodnju poslije oslobadjanje.
Izvinite sto vas gnjavim ali ovo mi je jako vazno.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je odraz dijela ciklusa i hormonskog statusa.
Jajna stanica sposobna je za oplodnju 24 sata.

evelyn08

Poštovani,
navečer u 18h sam popila 17. Belara pilulu iz 7. kutije. Par sati nakon sam primjetila smeđi iscjedak. Budući da nisam propustila nijednu pilulu i da je svaki odnos bio zaštićen, kolika je šansa da je to znak trudnoće? Molim vas recite da li je to spotting ili možda preuranjena menstruacija? Ovo mi se prvi put desilo na Belara pilulama i malo sam prestrašena šta bi mogao biti uzrok.
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je sigurna. Nije trudnoća već spoting iscjedak od uzimanja pilula.
Nastavite dalje s uzimanjem.