Kontracepcija

Vađenje krvi

Zerzan

Poštovani,

trebala bih ići vaditi krv kako bih mogla nastaviti uzimati kontracepcijske tablete Yaz te me zanima da li to mogu za dan-dva s obzirom da imam prehladu i upalu oka. Ne znam da li to može utjecati na KSK, jetrene probe ili sličnu pretragu koja se tada provodi..

Lp i hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete vaditi krv.

aquichi1991

Pozdrav,
Nadam se da sam na pravoj temi. Zelim poceti piti kontracepcijske pilule, izvadila sam papa test i koagulogram, ali mi je protrombinsko vrijeme malo ispod donje granice te mi je ginekolog dao uputnice za jos neke krvne pretrage, neznam ni sama koje i da za nekih mjesec dana opet izvadim koagulogram. Sto ako ipak ne budem mogla piti tablete? Jeli to toliki problem sto mi je protrombinsko vrijeme ispod granice? Hvala puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Problem je dakako. Bez detaljnije obrade ne savjetujem vam uzimanje pilula.

aquichi1991

Citala sam da postoji neka hrana, dodaci prehrani, lijekovi koji mogu razrijediti krv, da je to razlog niskog protrombinskog vremena. Možete li mi preporučiti nešto, hranu ili nešto drugo da mi sljedeći put nalazi budu bolji, da mi se poboljša koagulogram? Hvala lijepo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znam jer nije moja domena. Konzultirajte hematologa.

aquichi1991

Pozdrav, vadila sam ponovno koagulogram nakon mjesec dana, opet mi je protrombinsko vrijeme niže od referentne vrijednosti, ali ostali nalazi su dobri, uredni. Ginekolog mi je dao tablete Lindylette 20. Što mislite o tome? Kakav utjecaj protrombinsko vrijeme ima na pilule? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije uzimanja konzultirajte hematologa.