Kontracepcija

Vikela pilule za dan poslije

Nataša Šemnički, dr. med.

daleka obala ,

javite se ginekologu na pregled koji će vam prema nalazu dati preporuku

l.p.

kuba

Postovani,

Imam jedno pitanje za Vas i potreban mi je odgovor sto prije bude mogao..blunk Imao sam odnos sa djevojkom 7.01.2015 godine u kasnim vecernjim satima i ejakulirao sam u nju. Odmah ujutru 08.01.2015 godine djevojka je popila pilulu Vikela. Posle dva dana (znaci 10.01.2015 godine.) sam opet imao odnos i desilo mi se isto ejekulacija u djevojku. Danas je 12.01.2015 i nije opet popila pilulu jer smo se zabrinuli zbog upustva na ovakvim lijekovima gdje jasno pise da se mogu popiti jedna pilula na 6mjeseci. Ginekologu ne ide jer je jos mlada ima samo sa mnom ima odnose. Pilulu smo mislili da opet popijemo ali nas je strah od nekih posledica. Culi smo se sa jednim doktorom i rekao nam je da je tableta jaka i da cak mjesec i vise dana se moze desiti da djevojka ne moze biti trudna i da ne treba da brinemo jer je tabletu popila dva dana prije drugog seksa i da je to mali razmak. Jer kao jos se nije iscistila od prva tablete i da nema potrebe za drugom i nije preporucljivo. Mene zanima samo jedna stvar? Znam da nece niko reci da treba to piti i da je to dobro ali mene zanima sada da li ona smije to popiti opet posle evo 4 dana od dana kada je popila prvu ili da ne pije nikako jer od te prve je moguce da ne moze biti nista. Znam da tablete nisu dobre za cestu upotrebu i da moze biti nuspojava ali zanima me moze li se desiti da zatrudni ili da ostane neplodna ako popije opet ujutru jer jos imamo vremena. Zanima me takodje i vase iskustvo sa tim i da li je moguce da od prve pilule ne zatrudni iako je posle nje opet imala ejekulaciju? Sve je bilo u nekih 2-3 dana?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedna tableta je dovoljna.

kuba

Znaci doktore da ne pije vise nista, ova prva pilula je dovoljna?

Unaprijed hvala

Veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jecaa123

Molim vas za odg hitno mi je! Ovulacija mi je bila u cetvrtak 23.07 a imali smo nezasticen odnos 25.07. I svrsio je u meni, trebam li da popijem pilulu za dan posle kolike su sanse za trudnocom? Hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebate i to čim prije.

cde360

Cura i ja smo imali seks 25.10. Oko 2h ujutro. Pukao nam je kondom i ejakuirao sam u nju. Zadnju menstruaciju je imala 12.10. i redovna joj je, znaci ocekivala je 12.11. slijedecu. Međutim popila je vikela tabletu za dan poslije nakon 10h poslije seksa i sinoc 26.10. je imala bijeli iscjedak koji i inace ima kada su joj plodni dani. Znaci li to samo to da su joj plodni dani ili sta drugo ? U strahu smo pa nas zanima kolika je mogucnost trudnoce ?
Hvala, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ali se ne može skroz isključiti.

Emina20

Postovani,

Prije 3 mjeseca sam popila Vikela pilulu za dan poslije, sinoc sam imala nezasticeni odnos i zanima me da li smijem opet popiti Vikela pilulu. Inace koristim dodatnu zastitu.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
možete popiti Vikelu.

emica234

Postovani,hitan odgovor.
Mentruacija sam dobila 25.03.2017, rizican odnos sam imala 8.04.2017 posto menstruaciju dobijam svakih 25 dana po tome izracunatom,mi je bio zadnji dan plodnih dana a ovulacija 3 dana prije,nakon rizicnog odnosa u roku od 17sati sam popila jednu Vikela pilule zanima me imam li i dalje razloga za brigu,i kolike su sanse da cu ostati trudna.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
rezultati kliničkih ispitivanja pokazuju da udio izbjegnutih trudnoća varira od 52 do 85%. Djelotvornost se smanjuje s vremenom proteklim od snošaja.