Kontracepcija

yasmin i povraćanje

tina88f

popila sam yasmin oko 13 sati danas, a oko 18 sati sam pocela povracati. sto mi je ciniti? ima li pilula djelovanje?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ništa, sve je u redu. Bitno je da prođe 2 sata nakon što popijete tabletu.

tina88f

Puno hvala!!!!

bridget_b

Poštovana Doktorice,
pijem Diane 35, koje sam i jučer popila u redovito vrijeme oko 19:30, nekih 45 do 60 minuta kasnije sam povracala. Što mi je ciniti? To mi je bila tableta iz drugog tjedna, odnosno 11. Hvala unaprijed na odgovoru.
P.S. Stavila sam pitanje pod temu Yasmine i povraćenje, jer pretpostavljam da nije bitno o kojoj se vrsti kontracepcijskih tableta radi.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

U pravu ste, svejedno je o kojim se tabletama radi. Večeras popijte dvije, jednu za jučer jednu za danas, a dalje redovito. Koristite kondom slijedećih 14 dana.

erende

Cijenjena doktorice,

Yasmin pijem vec 8 mjeseci, dosad nisam imala problema. 26.02. sam zapocela novo pakiranje, 7. i 8. 03. sam imala nezasticen spolni odnos s deckom, uz prekid snosaja. 10.03. sam nakon uzete tablete u 20:00 navecer kada mi je redovno vrijeme uzimanja, 1-2 h nakon povracala ali zaboravivsi da tableta mozda nije apsorbirana popila sam drugu umjesto te tek oko 5 h ujutro kad me podsvjest trgnula iz sna. Ponovno sam imala odnos iste vrste dan nakon toga, tj jucer (11.03.) s tim da sam nastavila s tabletom u 20:00 navecer. Zanima me da li postoji mogucnost nezeljene trudnoce i sta mi je dalje ciniti. Da li mi savjetujute da nakon ovog pakiranja nastavim sa novim bez pauze od 7 dana? Da li postoji mogucnost da mozda napravim test ili kako to vec ide buduci sam pod pilulom. Ili da popijem nekoliko tableta odjednom ili sta i kako? Molim vas brzom odgovoru jer vec me hvata panika.... upomoc!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ajme, pa nemate baš nikakvog razloga za paniku. Zamjensku tabletu ste popili u roku 12 sati, a tad čak ni upute ne predviđaju korištenje dodatne zaštite. Ali ako će vam biti lakše, koristite kondom još 7 dana, ako će ovulacije biti bit će u tom periodu. Ali neće.

bridget_b

nisam sinoć vidjela vaš odgovor ,pa sam popila samo jednu tabletu.dali da večeras popijem dvije ?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, sad je kasno, više nikakve koristi od toga. Dalje po jednu, normalno, kondom 2 tjedna.

bluesy20

Draga doktorice,
4.dan ciklusa imala sam nezaštićeni odnos, a sljedeći dan sam započela 3.kutiju yasmina.
povraćala sam 6 i po sati nakon popijene tablete (zbog alkohola), ali sam, nekako za svaki slučaj 13h od 1.tablete popila još jednu (iako se u uputama spominje da je djelotvornost smanjena ako se povraća u roku od 3-4h). postoji li mogućnost trudnoće?
unaprijed zahvalna...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne postoji.

bluesy20

Hvala... happy

Daca11

Pijem Yasmin već pola godine (prije toga Triquilar). Inače pijem u 20.00h, no u subotu sam zaboravila i popila tek u 22.30h. Poslije toga sam išla na neko slavlje gdje sam malo previše popila, pa sam oko 3.00h u noći povraćala, znači nakon 4 i pol sata. To mi je bila prva tableta iz kutije. Mjesečnica je bila uredna, danas u nedjelju je sasvim završila. Prije sedam dana sam imala spolni odnos. Čitala sam u uputstvima da postoji rizik od trudnoće ako dođe do povraćanja nakon tablete u prvom tjednu a ako je bio snošaj tijekom proteklih sedam dana. Dali postoji razlog za brigu, pošto je ipak prošlo 4 i pol sata? Danas ću redovno popiti tabletu u 20.00. Unaprijed hvala na odgovoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne postoji razlog za brigu. Pročitajte malo ovaj topik.

doriss

Pozdrav!

Prije mjesec dana sam počela sa korištenjem dianne 35 na prvi dan ciklusa. Pila sam ih približno u isto vrijeme svaki dan, međutim otprilike pola sata nakon popivene 19. pilule sam povraćala pa me zanima postoji li mogućnost za trudnoću? Nisam popila zamjensku pilulu već sam nastavila normalno piti one 2 koje su jos ostale. Imala sam odnos sa dečkom i dan prije i dan poslije uz prekinuti snošaj. Hoću li dobiti menstruaciju u pauzi? trebam li raditi test?

unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je to kraj blistera nije bilo potrebe za dodatnim tako da bi mjesečnica trebla doći u vrijeme pauze.

latica34

Postovana doktorice,
naime,u petak navecer popila sam prvu tabletu yasmina,dakle prvu iz filma oko 19.30h navecer.Oko 3h ujutro istu sam ispovracala,a sljedecu popila ponovno u 19.30h u subotu ne znajuci da u slucaju povracanja sljedecu tabletu moram popiti sto prije.u nedjelju sam imala odnos,no nije doslo do snosaja.postoji li rizik od trudnoce?

Natalija Beljo, dr. med.

Niste trebali popiti dodatnu jer je prošlo više od dva sata kada je bilo povračanje. Zaštita nije bila smanjena.

tinytiger

Popila sam 7. yaz tabletu sinoć između 23.30 -12.00 a povraćala sam u 3.40 ujutro.
Ono što me brine jest što mi u uputstvima piše da treba proći između 3-4 sata kako bi se tableta apsorbirala, i sad sam na iglama. Pogotovo zato što sam imala odnos u proteklom tjednu, točnije u ovaj petak.
U uputstvima piše da se trebam savjetovati s lječnikom jer je prošlo više od 12 sati da sam ''zaboravila'' popiti tabletu, odnosno povratila ju.
+ mi se pojavio gusti bijeli iscjedak danas, je li to povezano? što da radim? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate biti u strahu , prošlo je dovoljno vremena da se tbl. apsorbirala tako da dalje pijte po shemi.