Kontracepcija

yasmin i povraćanje

onlygirl

Poštovana,
naime pijem Diane 35 već 10 mjeseci i dosada nije bilo nikakvih problema. Noćas oko 22.30 sam uzela 11. tabletu i budući da me ovih dana muči jak kašalj (astma) oko 00:40 sam se toliko zakašljala da je došlo do refluksa želuca s posljedicom izbacivanja vrlo male količine tekućeg sadržaja zajedno s produktom kašlja. Spolni odnos (bez druge zaštite) sam imala prije 2 dana.
Moje pitanje je je li se gore navedena 11.tableta mogla apsorbirati (uostalom povraćeni sadržaj je bio izuzetno slab pa ne znam je li ta količina dovoljna za disfunkciju tablete) i što mi je činiti ako nije, te trebam li pri sljedećim odnosima koristiti još neku dodatnu zaštitu kako bih spriječila neželjenu trudnoću? Unaprijed hvala !

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate ništa , absorbirala se.

lovorka2

Poštovana,
Popila sam Yasmin tabletu, 7. u pakiranji danas u 18 h. U 19 h sam povraćala. U 23:30 h popila sam novu tabletu, što znači da će mi jedna tableta faliti tj. 21 dan neću imati tabletu za popiti jer sam danas popila dvije. Što uraditi u tom slučaju?
Unaprijed hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

lovorka2 ,

ciklus će biti za 1 dan kraći i vi će te nakon 6 dana pauze započeti sa novom kutijom.

L.p.

someone_like_me

Poštovani,

trebam pomoc. naime popila sam yasmin tabletu u 19h, i povratila u 22:15. jeli se tableta apsorbirala? nisam uzela novu. sad jesam li trebala...? u uputama pise da treba 4h za apsorpciju. sto mi je ciniti? dal mi je zastita smanjena? na 11. sam tableti.

someone_like_me

ipak sam popila tabletu u 2h ujutro...inace pijem u 19h, znaci u roku 7h...sto dalje?

Nataša Šemnički, dr. med.

someone_like_me,

popijte za svaki slučaj novu tabletu te nastavite piti redovito uz dodatnu zaštitu slijedećih 10 dana.

L.p.

ivanam666

Postovani,pijem jasmin godinama unazad,popila sam redovno u 13:00 casova 10.tabletu i nakon dva sata sam imala jak proliv i povracanje tokom citavog dana! Tek sutradan oko 14:00 casova sam popila dve tablete,jednu redovnu i drugu koju sam povratila.sad imam jednu manje tabletu! Sta dalje? da li pravim pauzu izmedju pakovanja ili ne,ili da nadoknadim iz novog pakovanja tu jednu tabletu? Da li mi treba zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita do kraja blistera. Ako je to u zadnjih sedam onda ne pravite pauzu nego krenete s novim blisterom.