Kontracepcija

yaz

Anabella16912

Poštovani,

koristim Yaz pilule već 10 mjeseci, od pocetka upotrebe pilula pa do prošlog mjeseca menstruacija je dolazila na zadnju placebo tabletu i bila je uvijek 7 dana. No prošli mjesec je došla na prezadnju placebo tabletu i trajala je isto 7 dana. Zadnji dan menstruacije sam otisla na odmor i malo se opustila, jedano veče sam pila malo više (inače nikad ne pijem od kad koristim pilule) i popila sam tabletu tek kad sam ustala (10 sati kasnije no što sam trebala) i u okvriu tih 7 dana nisam uvijek pila tablete kad je trebalo kasnila sam 2,3h nekoliko puta. E sad prije 5 dana mi je stigla nova menstruacija opet na zadnju placebo tabletu i sve je bilo oke do juce, kad mi je krvarenje nestalo skroz i nemaga ni danas, što znači da je menstruacija trajala samo 5 dana, a trebalo je 7. Treba li da brinem o nekoj upali, poremećaju , možda ranoj trudnoći? Vrijeme za posjet ljekaru ?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Vremenom će biti sve slabije. Posljedica je uzimanja niskodozažnih pilula.

marija20

pozdrav, pocela sam piti yaz tablete 27.7.2015., nisam imala nikakvih nospojava sve do prije 2 dana pocela sam dobivati smedi iscjedak, malo krvavi, sto da radim? pijem i dalje normalno, ili krenem na novu kutiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje i ne osvrčite se na to. To je spoting.

AST_girl

Poštovani, potreban mi je savjet.
Naime u 4 godine korištenja Yaz tableta nikada mi se nije dogodilo da sam zaboravila uzeti tabletu, no jučer sam ipak propustila uzeti jednu. Tablete inače uzimam u 21.30 h. Da sam zaboravila uzeti tabletu primijetila sam danas u vrijeme kada inače uzimam tablete i automatski sam uzela sljedeću 19. po redu tabletu. Sada me zanima da li mogu nastaviti normalno uzimati ružičaste tablete, a potom i sljedeće bijele? S obzirom da nisam imala nezaštićen odnos ne bojim se trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koju ste zaboravila po redu? Ako je u zadnjih sedam, bijele bacite i nakon što završite ružičaste započnite s novim blisterom.