Kontracepcija

Yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana poslušajte svog ginekologa. Imate terapiju koja je dobra i adekvatna za pcos.
O policističnim jajnicima imate mnogo štiva na našim stranicama. Ne budite lijeni i pročitajte malo više o tome.

Renathya

Poštovani, prošli mjesec sam odgodila menstruaciju, dok je ovaj mjesec imam redovito....zanima me da li je smijem također idući mjesec odgoditi.
Hvala Vam.

Zvrzgana

Poštovani,

Pila sam Yaz 5 mjeseci nakon što mi je ustanovljen hormonalni status - nizak Estadiol i FSH. Zadnji ciklus sam imala 13.10.
24.10. sam zaboravila popiti pilulu nakon čega sam dobila probojno krvarenje, obilno. Trajalo je nekih 5 dana. Po savjetu doktora prestala sam sa uzimanjem pilul i to drugi dan krvarenja.
Do sada nisam dobila, trebala bih čekati da dobijem "prirodnim" putem.
Sve vrijeme nakon krvarenja i prije, dok sam još bila na tableti, imala sam u potpunosti nezaštićen odnos.
Interesuje me kolika je realna mogućnost da sam ostala u drugom stanju, i da li bi mogla napraviti kućni test?

Unaprjed hvala,

Z.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Renathya smijete svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zvrzgana, dva tjedna nakon odnosa. Ali se ne radi o trudnoći jer s tim hormonskim statusom trudnoća sada nije moguća.

IvaanaaZg

Postovani doktore,

da li je uredu ako menzes dodje nakon ispijene 4 bijele pilule i odmah naredni dan, dakle ne isti dana kada se popila ta 4 bijela pilula vec sutradan, kada vec treba da se krene sa novim blisterom? ( yaz pilule)
hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se. Ništa neuoubičajno.

gost546

Postovani, pijem jaz pilule 5 meseci,

desilo mi se da sam zamenila tablete iz poslednjeg reda, odnosno 21. dana sam popila tabletu koju sam trebala popiti 22. dana, a sutradan (tacno nakon 24h, 22. dana) popila tabletu iz prethodnog dana da bih nadomestila to.

Da li treba da koristim mehanicku zastitu narednih sedam dana, i da preskocim ciklus odnosno odmah krenem sa novim pakovanjem nakon zavrsenog?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa i ništa ne preskačite. I bijele placebo uzmite.
Držite se normalno sheme uzimanja.