Kontracepcija

zaboravljena pilula

mikiii b

Postovani,
Ovo mi je treci tjedan uzimanja pilula, zadnja treba biti u nedjelju, jucer sam zaboravila popiti pilulu, i uzela sam ju u 15 do 7,obicno pijem u 7 sati navecer, iako sam ovaj mjesec pilule pila nesto kasnije navecer oko deset, vecinom, uglavnom ne u isto vrijeme ali s razmacima po sat dva. Uzimam Lyndinette,zanima me dal da ih nastavim piti normalno s pauzom ili da ne pravim pauzu? Postoji li ikakva mogucnost za trudnocu s obzirom da sam zadnji odnos imala u nedjelju, iako je prekinut?
Hvala

bizz1617

Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miki neće doći do trudnoće.

mikiii b

Hvala, a kako da nastavim s uzimanjem pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno kao i dosad do kraja pa sedam dana pauze.

blabla17

Postovani, pijem 3 mjeseca adexa pilule,sinoc sam trebala popiti prvu tabletu iz novog pakiranja nakon pauze ali sam ju zaboravila te sam ju popila danas ujutro sa otprilike 8h zakasnjenja. Da li sam ovaj mjesec zasticena od trudnoce i hoce li doci do ikakvih poremecaja kod sljedece menstruacije? I da li je moguce da dode do trudnoce ako je decko ejakulirao u mene 4.dan pauze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba nikakva dodatna zaštita, popili ste u pilulu u dozvoljeno vrijeme. Neće doći do trudnoće.

Shiraa55

Pozdrav,

zamolila bih za stručni savjet. Naime, pijem Yaz već dvije godine i sada mi se, po prvi put, zbog putovanja dogodilo da nisam započela s novim pakiranjem kada sam dovršila zadnje. Prošlo je već 10ak dana da nisam popila pilulu. Hoću li pričekati do idućeg pakiranja pa nastaviti s njim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte prvi dan sljedeće menstruacije i tada krenite s novim blisterom.

Maj07

Poštovani,
Zbog greške u obnovi recepta tablete mogu podići tek u ponedjeljak, a prvu tabletu bih trebala popiti danas u 22 dakle u petak... Dal da započnem u ponedjeljak onda normalno od 1 i pijem do kraja ili propustim te 3 i tako skratim ciklus... Ili možda da radim pauzu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu bolje.

saba12345

Postovani,

Pijem Lindynette i na proslom pakovanju sam zaboravila uzeti tabletu sredinom treceg tjedna. Popila sam ju nabrzinu 12h poslije, a prema uputstvima odmah sam prekinula uzimanje, napravila 6 dana pauze i pocela piti novo pakovanje. Odmah nakon prestanka uzimanja sam dobila menstruaciju. Sedmi dan pauze sam pocela piti novo pakovanje i u drugom tjednu sam zaboravila uzeti jednu tabletu navecer te sam ju odmah ujutro (12 sati kasnjenja) popila, navecer sam popila redovno i tako do kraja. U utorak navecer sam popila zadnju tabletu, menstruaciju sam trebala znaci dobiti u srijedu(jucer) ali jos nista. Da li postoji mogucnost trudnoce ili je to kasnjenje normalno zbog onih 6 dana pauze zbog zaboravljene tablete u 3. tjednu?

Hvala i pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Uskoro će nastupiti menstruacija.

jasna1983

Postovani,
pijem Logest cetvrti mjesec. Do sad sam ih pila redovito svaki dan (uz sedmodnevne pauze). Danas sam primjetila da sam zaboravila jucer popiti 8.tabletu pa sam ju uzela danas sa 9om.. Da li dalje nastavljam piti uobicajenim redom uz pauzu od 7dana, trebam li koristiti dodatnu kontracepciju, te da li postoji mogucnost trudnoce posto sam imala spolne odnose bez zastite par dana prije zaboravljene tablete? Hvala na odgovoru.

jasna1983

I jos jedno pitanje. Koliko je vazno piti pilulu u isto vrijeme svaki dan? Pijem svaki dan ali ne u isto vrijeme..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje dodatna zaštita tedan dana. Neće doći do trudnoće. Važno je uzimati u isto vrijeme da su oscilacije hormona u krvi čim manje jer su time učinkovitije.

blabla17

Postovani, sinoc sam zaboravila popiti 16.tabletu dakle popila sam ju s zakasnjenjem od 15h. Ovaj mjesec sam imala odnose s ejakulacijom u rodnicu, pa da li postoji sansa za trudnocu? Znam da bi odsada trebala imati zasticeni odnos posto sam zaboravila tabletu no imaju li veze prijasnji odnosi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće. Dalje dodatna zaštita.

saba12345

Poštovani, nastavno na post ispred. Menstruaciju sam dobila ubrzo nakon sto ste rekli, ali je trajala 3 dana i bila je vrlo oskudna. Bila je neke smede boje. Bkve sam imala. Danas sam zapocela novu kutiju. Da li ima neka mogucnost trudnoce ili je to normalno s obzirom na zaboravljenu tabletu i prekid pretprosle kutije? Kada da ocekujem menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Iduća menstruacija nakon što popijete blister do kraja.