Kontracepcija

zaboravljena pilula

blabla17

Danas mi je 9.dan ciklusa i sada sam popila kontracepcijsku tabletu koju sam trebala popiti sinoc u 22.40h. Da li do kraja mjeseca trebam koristiti dodatnu zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idućih tjedan dana dodatna zaštita.

Vana88

Poštovani,
Bolujem od endometrioze i zbog toga koristim Logest vec 3 god,vremenom se pokazalo da se cista sve vise smanjuje. Tablete bih trebala da uzimam svako vece u 22h, osim kad dobijem. Medjutim ja vec godinu i vise pijem u periodu od 22h-00h, pa me interesuje je li to u redu, da li bih ipak morala da ih pijem tacno u 22h??? Veliko hvala i sve najbolje!

VANESSA 707

Poštovani,
pijem kontracepcijske pilule oko 4g. Prvi puta mi se desilo da sam zaboravila popiti. Sa novim pakiranjem sam počela u uto i jučer(četvrtak) sam zaboravila popiti pilulu koju pijem oko 22h popila sam ju tek dns oko 16h i navečer mislim nastaviti sa pripadajućom pilulom za dns. Problem je što sam u sri navečer imala spolni odnos i što je dečko svršio u mene, a u pakovanju tableta piše da je moguće da sam trudna ukoliko sam imala odnos 7 dana prije zaboravljene tablete pa ne znam šta bi trebala napraviti? Uzeti pilulu za dan poslije ili? Molim Vas da mi što prije odg. jer sam u panici, možda nepotrebnoj ali ne bi htjela riskirati.
Zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vana uzimajte čim više u isto vrijeme, da oscilacije u krvi budu čim manje. Tada je djelovanje najbolje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanessa uzmite pilulu za dan poslije.

VANESSA 707

Ljekarnica mi je rekla da je prekasno za pilulu za dan poslije, a i kada sam ju prije jednom prigodom uzela nisam dobro reagirala i poremetio mi se cijeli ciklus. Kolika je šansa da sam trudna i da li da nastavim piti pilule kao i obično?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije kasno. Ovako je šansa mala.

Aki.P

Postovani,koristim pilule Logest od prvog dana menstruacije,pila sam ih svakog dana u 18h,ali zbog mucnine sam nakon par dana nastavila da ih pijem svaku noc u 21h,da li je ucinkovitost smanjena i da li postoji rizik od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena.

Aki.P

Postovani,pijem pilule Logest,pocela sam ih uzimati svakog dana u 18 h,ali zbog mucnine sam nastavila svakog dana u 21h,da li je ucinkovitost smanjena i da li postoji rizik od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena.

Sanja_sanja

Poštovani,

Imam 22godine i zadnja 3 mjeseca (9.-12.mj) koristim kontracepcijske pilule Yaz.

U ponedjeljak (7.12.) sam imala nezaštićen spolni odnos i taj dan na redu je bila 2.bijela placebo tableta iz blistera.
Menstruaciju sam dobila u četvrtak (10.12.) što je ujedno bio prvi dan pocetka novog blistera yaz-a. Taj dan sam uvecer zaboravila popiti prvu tabletu iz blistera ali sam ju danas (utorak 11.12.) uzelala u vecernjim satima kada i obicno uzimam tabletu, ali moguce da je proslo 24-25h.. uzela sam odmah dvije (jucerasnju i danasnju)...

Molim Vas za odgovor, da li postoji šansa za trudnoću u ovom slučaju i trebam li se savjetovati sa svojom liječnicom ili da nastavim uzimati kontracepciju. Napominjem da trenutno imam menstruaciju (2.dan).

Unaprijed Vam hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

mikiii b

Postovani,
Pijem Rosanelle drugi mjesec, u petak sam zaboravila uzeti pilulu u 3.tjednu uzimanja. Obicno pilule pijen navecer, ali cesto ne u isto vrijeme, od 8h pa nadalje, jedino sto se sjecam je da sam ju u cetvrtak popila oko 11h. Pilulu sam popila cim sam se probudila i shvatila da nisam vecer prije(u petak) to je bilo oko pola 7 ujutro u subotu. Danas mi je dan kada uzimam zadnju pilulu s aktivnim tvarima, pa me zanima trebam li normalno nastaviti uzimati placebo pilule (mjesecnica bi trebala nastupiti u cetvrtak) ili da odmah predem na novu kutiju ( realno nije proslo 12 sati, ali posto nisam bila dosljedna pisem vama za savjet)?
Hvala unaprijed

mikiii b

I naravno, postoji li rizik id trudnoce i smanjane zastite. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije smanjila. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta bez preskakanja placeba..