Kontracepcija

zaboravljena pilula

pticicasaza

Poštovani, Pijem Lindynette 20 i zaboravila sam da popijem prve dve pilule iz nove kutije. Da li nastavim normalno da pijem od trećeg dana i od kada sam zaštićena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite. Dodatna zaštita kroz 10 dana. Ili pričekajte bolje iduću menstruaciju pa s novim blisterom započnite s prvim danom menstruacije.

Nikia

Poštovani, jučer u 18h sam zaboravila sam popiti 14. tabletu Logeste kontracepcijskih pilula. Danas ujutro, nakon 15 sati sam popila tu propuštenu tabletu i navečer ću u redovito vrijeme popiti tabletu za danas. Interesira me da li nakon ove kartice nastavim iduće pakiranje tableta bez stanke ili tek nakon 7 dana?!

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita sedam dana, ne radite pauzu već odmah kad popijete ovaj blister krenite s novim.

loola8520

Poštovani,
imam 19 godina i počela sam piti lindynette kao kontracepciju, zaboravila sam popit tabletu (pred kraj blistera sam bila), ali sam ju popila sutradan u isto vrijeme kad sam i sljedeću tabletu pocela piti,imala sam spolne odnose nakon tog, sa prekinutim snošajem, kolike su šanse za trudnoću, da li ima uopće šanse?! hvala na odgovoru..

tali3012

Poštovani,
malo više od pola godine pijem Lindynette 20, na staru godinu sam trebala popiti pilulu malo prije ponoći i zaboravila sam, popila sam par sati kasnije, no kako sam panično tražila kutiju jedna mi je ispala i nisam ju mogla naći. Znači u utorak sam popila onu koju sam trebala u srijedu i tako nastavila zadnjih 7 dana. Danas sam popila zadnju, trebala sam sutra popiti zadnju ali mi sad fali. Da li da zanemarim tu zadnju i nastavim piti kao i uvijek ili se nešto mijenja?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Loola nema šanse.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tali zanemarite tu zadnju. Sedam dana pauze pa novi blister.

amber17

Postovana,
vec godinama pijem triquilar i ovo mi se nikad nije dogodilo. Znaci, trenutacno pijem zadnji red na tabli i primijetila sam da imam jednu tabletu viska. Znaci neznam koji dan sam ju zaboravila, a ostale uzimam redovno. Decko ne ejakulira u mene ali sam svejedno zabrinuta. Postoji li sansa da sam trudna i sto sad s tom 1 pilulom viska? Da ju popijem, znaci pijem jedan dan duze ili da ju pustim u pakovanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte jedan dan duže. Pauza sedam dana i dalje po istom.

anabela42

Poštovani,
Čitam pitanja i odgovore u ovoj temi, ali svejedno ću biti mirnija ako dobijem odgovor na svoju situaciju. Naime, pijem yasmin tablete već 10. ili 11. pakiranje i počela sam piti novo pakiranje ovu nedjelju (zadnji dan mjesečnice). U utorak sam imala snošaj s ejakulacijom. U nedjelju, ponedjeljak i utorak sam na vrijeme popila tabletu, ali sam u srijedu slučajno zaboravila jer sam u gužvi i stresu od ispita i sjetila sam se 15 sati nakon popiti. Večeras sam (četvrtak) popila na vrijeme. Inače sam prošla pakiranja pila sve na vrijeme i kako treba. Trebam li strahovati od trudnoće budući da sam imala odnose unutar 7 dana od zaboravljene tablete? Do sljedeće mjesečnice ću primijeniti zaštitu ili apstinirati. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji ali nije velika.

banana34

Poštovani,
Našla sam slične situacije i odgovore prelistavajući ovu temu, ali još uvijek u potpunosti nisam mirna.

Pijem četvrtu kutiju Logesta i u petak sam propustila popiti 4. tabletu u nizu. Nju sam popila idući dan, u subotu, zajedno sa 5. tabletom, u običajeno vrijeme. No, u petak sam imala nezaštićeni odnos, na dan kada sam propustila tabletu. Ako je istina da ovulaciji treba nekoliko dana da se dogodi (ako se uopće dogodi zbog jedne propuštene tablete), znači da su šanse da ostanem trudna male? Konkretno, više me zanima da li da napravim uobičajenu pauzu od 7 dana kad završim pakiranje ili da odmah započnem sa novim pakiranjem, bez pauze?

Zahvljajujem na vašem vremenu i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se pilula propusti u prvom i trećem tjednu uzimanja šansa za trudnoćom postoji. Bez pauze dalje.

banana34

Poštovanje,
zahvaljujem na odgovoru, ispričavam se na ponovnim pitanjima, ali trenutno nemam drugog ginekologa za pitati... Da li je ta šansa za trudnoću po vama visoka ili malena? Da li se isplati raditi test na trudnoću 10-14 dana od odnosa, ili tek sa novim pakiranjem Logesta?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

S novim pakiranjem logesta.

Postovanje,
citala sam puno ovdje ali nigdje nisam nasla odgovor koji bi zadovoljio konkretno moju situaciju.
Preskocila sam 8,9 i 11. pilulu diane 35 ovoga ciklusa, a pijem ih vec 2 godine. Odnose sam imala i prije i poslije preskocenih pilula, pa me zanima kolika je sansa za trudnocu s obzirom da mi se pojavilo blago krvarenje, pretpostavljam zbog preskocenih pilula? Pilule trebam odmah prestati piti i napraviti pauzu?
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako šansa za trudnoćom postoji. Prekinite uzimanje.

norit

Poštovana, našla sam već puno sličnih odgovora na forumu ali ipak Vas imam potrebu pitati.
Pijem Lyndinette 20 godinu i pol dana otprilike, do sad sam svaku tabletu popila redovno,nisam ni jednu zaboravila. Ovaj ciklus ih iz nekog razloga nisam pila po danima i sad na kraju ciklusa sam shvatila da imam jednu viška. Nisam sigurna kada sam ju zaboravila popiti, ali mislim da je to bilo prije par dana. Naime inače srijedom budem gotova s blisterom i nedjeljom dobivam mjesečnicu , pa me sad zanima da popijem tu preskočenu u četvrtak ili ? i postoje li šanse da sam trudna i kolike su ? spavala sam s deckom 2 puta u zadnjih 2 tjedna i nije ejakulirao u mene.
Hvala na strpljenju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ste koju preskočili. Uzmite tu zadnju i sedam dana pauze. Šansa za trudnoćom je mala.

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 38
Naprijed