Kontracepcija

zaboravljena pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Dodatna zaštita idućih tjedan dana.

Lionelxxx

Postovani,uzimam Diane 35 vec vise od dvije godine, s tim da sam radila pauzu od 3 mjeseca ove godine,te pocela piti opet u 5.mjesecu 2015.i evo zavrsavam kutiju (imam jos 5 tableta). Jucer kada sam isla popiti tabletu za cetvrtak i vidim da mi je na redu srijeda. U panici sam popila nju i onu za cetvrtak. Sigurna sam da je propustena bila u ponedjeljak. Imala sam odnose u utorak i srijedu (kada sam normalno pila po 1 tabletu,sjecam se toga). Po uputstvu vidim da u drugom tjednu redovitog uzimanja tableta,ako se jedna zaboravi,zastita nije umanjena, takodjer i po komentarima vidim da nema rizika. Svejedno,strah me je,sto mi je ciniti? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Nana93

Postovani
Pijem tablete belara tri mjeseca, prije tjedan dana sam imala nezasticen odnos sa ejakulacijom, međutim danas kad sam trebala popiti tabletu mi je ispala i izgubila se, pa sam popila onu za sutrasnji dan. S obzirom da sam htjela prestati sa koristenjem tableta ima li sanse za trudnocu ako ne popijem zadnju tabletu iz pakovanja (ostalo ih je jos 4) ili mi savjetujete da kupim novu kutiju i popijem jednu tabletu? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. ne trebate kupovati novi blister. Popijte 20 ovaj ciklus i dalje ne uzimate.

TheLady

Poštovani,

pijem Yaz pilule već 6 godina i sada mi se prvi puta dogodilo da sam zaboravila popiti 23. pilulu (rozu). Shvatila sam to kada sam trebala popiti sljedeću (znači 24 sata kašnjenje) pa sam ih popila obadvije istovremeno i bacila placebo tabletice. Danas trebam početi sa novim pakiranjem Yaz-a. Problem je što sam 12 sati nakon zaboravlene pilule imala nezaštićen odnos i sada me uzašno strah. Da li postoji i kolika je šansa da ostanem trudna? Što da sada radim?
Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Postupite kao što ste naveli.

jaganjac

Postovani
Pilule Yaz koristim skoro godinu dana, i pijem ih uvek u isto vreme svake veceri, Medjutim, u nedelju uvece sam propustila 21. pilulu a da nisam ni primetila, zatim sam isto tako, ne primetivsi u ponedeljak u popila pilulu za nedelju, pa u utorak pilulu za ponedeljak, Svu ovu zbrku sam tek danas (u utorak) posle popijene pilule za ponedeljak primetila. Moje pitanje je, sta sada da radim? Nisam popila pilulu i za utorak, nisam smela. Da prestanem da pijem roze pilule, da pocnem novo pakovanje? Unapred hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Roze uzmite do kraja bacite bijele i krenite s novim blisterom.

panicarka1234

Poštovani,
Nisam htjela otvarati novu temu pa cu ovdje napisati.
naime, pijem pilule Adexa i popila sam 3.tabletu u blisteru danas. Nisam obracala pozornost dok sam ju pila i nisam bila doma te sam se nakon 2 sata zabrinula i popila zadnji tabletu u blisteru. Sinoc sam imala nezasticeni spolni odnos i sam sam malo u panici. Pise na pilulama da nebi trebalo biti problema ako su popijene dvije tablete u istom danu. Sto da radim? Da nastavim normalno s blisterom i smanjim jedan dan ciklusa? Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da popijte blister do kraja. Pauza sedam dana. Skratit ćete ciklus za jedan dan.

đumbiruša

Poštovani,

pijem Logest već 3 godine. S prethodnom kutijom dogodilo mi se to da sam najprije slučajno uzela 2 pilule u istom danu, a da nisam primijetila, već tek nekoliko dana kasnije skužila da mi se ne poklapa dan u tjednu s pilulom. Nastavila sam ih piti i predzadnji dan zaboravila sam popiti pilulu, prošlo je više od 12 sati i samo sam zadnji dan popila redovno kako i inače pijem. Nakon toga sam napravila pauzu od 7 dana i nastavila s novom kutijom koju redovito uzimam i imam još danas i sutra za popiti pilulu. Bojim se da sam trudna jer sam zapravo od cjelodnevno nepopijene pilule u prošlom pakiranju imala pauzu od 8, a ne 7 dana i imala sam odnose. Također, bole me grudi na dodir unatrag tjedan dana, a od jučer intenzivnije. Obično me ne bole dok ne popijem zadnju pilulu u pakiranju. Kolike su šanse? Da pričekam uobičajeno vrijeme kada bih trebala dobiti menstruaciju pa vidim ili da odmah kupujem test?

Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći i da ćete uskoro dobiti menstruaciju.

travanj12

Poštovani,
Uzimam Lindynette 20. Trenutno pijem drugo pakiranje (u životu). Osmu tabletu sam uzela prekasno, no radi se o malom propustu od nešto više od 2 sata, 2 i pol najviše. Još uvijek mi je to sve nekako novo pa sam, vjerojatno kao i svi, na dodatnom oprezu zbog toga. Je li zaštita još uvijek očuvana i mogu li imati odnose bez dodatne zaštite bez rizika? (tj. bez rizika koji je veći od uobičajenog)
Upute od tableta navode da bi i u slučaju da je prošlo više od 12 sati, u drugom tjednu i dalje sve trebalo biti u redu. No, samo želim biti sigurna i čuti što Vi kažete.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je očuvana i ne trebate brinuti.

iva_0109

Poštovani,

pijem Triquilar cca 2 i pol godine. Pilule inače uzimam kasno uvečer, 23h je orijentir, a obzirom na okolnosti, uzimanje varira od 22h do ponoći. 1. pilulu iz ovog blistera popila sam redovno u utorak u navedenom vremenu. Jučer je bila na redu 2. pilula međutim nju sam zaboravila, sjetila sam se danas ujutro i popila ju u 9h. Jučer sam imala spolni odnos (bez prezervativa). Mentruacija, odnosno krvarenje od prošlog ciklusa mi je u završnoj fazi, točnije ostao je još smeđi iscjedak. Nije prošlo više od 12 sati kašnjenja (što stoji na uputama pilula), ali sam negdje na rubu (cca 22h uveče do 9h ujutro) - zanima me trebam li i što poduzeti, te je li zaštita smanjena, posebno uzevši u obzir jučerašnji spolni odnos?
Hvala, LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne trebate poduzimati. Zaštita je održana. Popila ste ju u još uvijek dozvoljeno vrijeme.

suu

Pozdrav, pijem adexe pilule nekih 7.mj. U nedjelju sam zaboravila popiti pilulu, u ponedjeljak sam popila normalno a u utorak sam tek shvatila da sam u nedjelju zaboravila te sam odmah popila dvije. Imala sam odnos u subotu, dakle dan prije zaboravljene pilule. Postoji li mogucnost od trudnoce?

suu

Poštovani,
pijem pilule adexa oko 7 mj. U nedjelju sam zaboravila popiti, u ponedjeljak sam polila normalno, a tek u utorak sam shvatila da nisam popila pilulu u nedjelju pa sam u utorak popila 2 odjednom. Dalje sam nastavila normalno piti a odnos sam imala u subotu, dakle dan prije zaboravljene pilule. Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 38
Naprijed