Kontracepcija

zaboravljena pilula

Postovani,
prekinula sam uzimanje pilula kako ste mi rekli i danas dobila menstruaciju. Jeli to iskljucuje mogucnost trudnoce? Kada trebam poceti ponovno s uzimanjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon tjedan dana pauze.

hanibani

Danas mi je 22. dan uzimanja tableta ( yazz) inače ih pijem svaki put u 6 ujutro danas sam zaboravila popiti pilulu i sjetila sam se tek u 18:12 to je malo iznad 12 sati kašnjenja... trebam savjet na kutijici odn. u uputama se nude dva rješenja , odabrala bih postupak da dovršim s uzimanjem tablete bacim placebo i počnem sa novim blisterom no strah me da s obzirom da neću dobiti nemstruaciju tek do završetka sljedeceg blistera da ću ostati trudna... odn. s obzirom da sam trebala menstruaciju dobiti za 4 dana a sada neću jer započinjem blister da neću moći biti sigurna da nisam trudna... moje pitanje je dali ako sada dovršim sa ružićastim tabletama i ne uzmem placebo nego počnem novi blister dali sam zaštićena od trudnoće ili da za svaki slučaj nemam spolne odnose npr. dva tjedna ?... drugo pitanje ja sam brzopleto kad sam odlučila za tu varijantu placebo tablete izvadila iz blistera da se nebi zabunila.. no druga opcija predlaze da odmah počnem uzimati bijele placebo dali je problem ako neznam kojim redosljedom bijele tablete idu ili za njih nije vazno koju uzmem koji dan jer su iste ( bijele placebo ). ? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ružičaste do kraja, bijele plavebo bacite i odmah započnite novi blister.
Naravno da ćete biti zaštićena.

dada0401

poštovani! uzimam Logest i jučer sam u 11 sati navečer trebala popiti 3. tabletu iz pakiranja, te sam istu zaboravila i popila je danas ujutro u 8 sati. Međutim, jučer ujutro imala sam odnose, pa me zanima da li svejedno, bez obzira šta sam popila zaboravljenu tabletu unutar 12 sati, postoji mogućnos trudnoće? (uz napomenu kako nije bilo prekinutog snošaja!!!!)
Da li ima potrebe da uzmem tabletu za dan poslije?
Hvala i lijep pozdrav!

maja1993

Poštovani,

Pijem tablete yaz nešto manje od godinu dana i do sada nisam imala problema sa zaboravljenim tabletama. Inače ih pijem navečer oko 21:00, no jučer sam zaboravila popiti tabletu (radi se o zadnjem redu, odnosno o 22. tableti). Sjetila sam se tek jutros oko 07:30, kada sam u panici odabrala onu drugu opciju kod koje piše da se prestanu piti roze tablete, i da se odmah krene na bijele. Dakle, odmah u 07:30 sam popila prvu bijelu tabletu, te me stoga zanima kako da sada nastavim daljnje pijenje? Da sada pijem ostale bijele, a nakon toga i novi blister u 07:30 ujutro il nastavljam opet u 21:00?? Dal pijem onda danas navečer tu drugu bijelu, ili tek sutra ujutro?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dada, uzeli ste u okviru dozvoljenog odstupanja. Ne treba ništa dodatno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne uzimajte bijele neg pređite na novi blister dalje večeras. Bijele bacite.

blue95

Postovana doktorice
Pijem Logest pilule vec 10 mjeseci. Jucer sam propustila 12. Tabletu u pakovanju, a proslo je 24h kako je nisam popila. Danas sam popila tu tabletu, medjutim imala sam sex. odnos malo s kondomom, malo bez kondoma i s prekidom snosaja... Mozete li mi reci hocu li odmah popiti jos jednu tabletu za danas ili da sacekam par sati pa je popijem, ili sto?
Hvala vam

dx

Pozdrav!

Pijem Bellune 35 već godinu i po, ovaj mjesec sam uzela Diane 35 jer u apoteci nije bilo Bellune. Zaboravila sam popiti 18-u tabletu i popila je sledeći dan zajedno sa 19-om. Zanima me da li je potrebna dodatna zaštita (pošto je 3 tjedan) i da li da pravim pauzu nakon ove dvije tablete što su mi ostale? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blue, čim prije popijte dvije i dalje po ustaljenoj shemi.
Dodatna zaštita tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dx, ne treba dodatno ali nastavite dalje bez pauze idući blister.

Stotobjeseljubav?

Poštovani,
Logest tablete pijem već skoro godinu dana s tim da od 12 mjeseca nisam niti jednu zaboravila. No, jučer 20 h sam zaboravila popiti 11. tabletu u nizu te sam dns u 14 h sati popila zaboravljenu, a u 20 h redovnu, Također sam u nedjelju kasno navečer imala odnos kod kojeg nije bio prekinut snošaj.
Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće? Iako, kolko vidim po onome šta sam pročitala na ovom forumu trudnoća nije moguća.
Također me zanima koliko bi trebala koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. Dalje dodatna zaštita do kraja blistera i bez pauze prijeđite na novi blister.

Katya2710

Postovani,

Pijem Diane35, treci paket. Nime, u utorak(27.5.) umjesto da popijem tabletu oznacenu za utorak popila sam tabletu oznacenu za srijedu, a ovu za utorak sam preskocila i to sam primjetila u srijedu ujutro(28.5). Nisam imala odnose pa se ne bojim trudnoce, ali me interesuje kako da nastavim piti tablete? Da li da bacim propustenu tabletu za utorak pa u srijedu popijem tabletu za cetvrtak i onda nastavim redom ili da propustenu tabletu popijem kao da je za srijedu? I da li je dodatna zastita neophodna posto je 7.tableta u ovom paketu.

Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Propuštenu zaboravite. Nastavite dalje svakodnevno po jednu tabletu uz sedam dana dodatne zaštite.

Makiz

Dobar dan. Htela sam vas pitati za savet. Yasmin tablete za kontracepciju pijem skoro godinu i po dana. Juce sam zaboravila da popijem 8. tabletu za kontracepciju a prethodnih 7 sam uredno popila. Proslo je 17 sati i cim sam shvatila da sam zaboravila popila sam je, ali sam u medjuvremenu imala nezasticen odnos. Da li postoji mogucnost da sam trudna? I da li se sme piti urgentna kontracepcija na vec postojecu redovnu? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je svakako moguća.

tinika27

Poštovani,

pijem pilule Lyndinette 20. Ovaj ponedjeljak sam počela novo pakiranje i jučer navečer zaboravila popiti 4. pilulu. Sva u panici sjetila sam se danas ujutro i odmah je popila. Od vremena uzimanja pilule prošlo je 12 sati i 30 minuta. Upute na pakiranju kažu da se prestane s uzimanjem ako prođe više od 12 sati (u 1. tjednu) no ja sam u svoj toj panici prvo popila tabletu. Sad me muči jesam li krivo postupila (je li tih 30 minuta isti problem kao da je prošlo i više sati) i mogu li ostati trudna s obzirom na to da sam imala spolni odnos i to jučer?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

tinika27

I da, što se tiče spolnog odnosa, bio je prekinuti snošaj.

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 38
Naprijed