Kontracepcija

zaboravljena pilula

Jasmina jas

Evo mene opet s istim problemom prosli mj predzanju pilulu sam popila i povracala nisam uzela dodatnu jer mi bilo lose cijeli dan zadnju pilulu sam uzela redovno vrijeme napravila sam pauzu s koristenjem dodatne zastite i sada sam ponovno u 3 tjednu ii dobila sam vecu bol u grudima nego inace i boli me u donjem trbuhu... da li je moglo doci do trudnoce nekako?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Maja Lili

Postovani, uzimam Logest vec 10tak meseci odprilke, juce sam prvi put (subota) zaboravila uzeti tabletu 15tu i danas (nedelja) popijem 15 i 16 zajedno... ostalo mi je jos 5 tableta do kraja blistera, nisam imala odnose , a verovatno necu imati narednih nekoliko dana (sticajem okolnosti) .... da li mogu napraviti pauzu redovno 7 dana i nastaviti kao i do sada ili je neophodno nastaviti odmah s novim blisterom? i u slucaju odnosa samo koristiti dodatnu zastitu? i koliko je pouzdana zastita sa pauzom sa sledecim novim blisterom u ovom slucaju?
bitno mi je jako jer se bojim da cu poremetiti ciklus , posto bi u aprilu trebala imati odstarnjivanje mioma

Hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu tjedan dana.

napolitanka93

Poštovani, trenutno sam na 4. kutiji Yaz tableta. Međutim, u dogovoru sa ginekologom, odlučila sam da ih neću nastaviti piti. Danas bih trebala popiti 22. tabletu u kutiji (zadnji tjedan). Zanima me mogu li preskočiti te zadnje 3 svijetloružičaste pilule, te ih od danas prestati piti kako bih dobila menstruaciju ranije? Unaprijed hvala na odgovoru

Maja Lili

hvala puno na odgovoru happy zaista mi mnogo znaci

samo jos dodatno pitanje, niste mi rekli gore u mom pitanju iznad, da li , i koliko se mora koristiti dodatna zastitia cak i posle pauze 7 dana sa novim blisterom ?
i koliko je zastita sa novim blisterom pozudana? ako ne mora dodatna ..pitanje iznad u vezi pauze da ne bi doslo do promene ciklusa

izvinjavam se ,samo da upotpunim nedoumice i budem 100% sigurna , hvala ponovo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napolitanka, možete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majali ne treba dodatna zaštita s novim blisterom.

Lastofus

Postovani,
Pijem rosannelle tablete (21 ruzicastih +7 placebo tableta) zadnjih 6 mjeseci. Problem je nastao kada sam 14.tabletu u blisteru maloprije sucajno izgubila pri vadenju iz pakovanja. Sto da radim sa ostatkom blistera, tj jos 7 ruzicastih i 7 placebo tableta?
Imala sam nezasticeni odnos jucer ujutro pa me zanima kako da ih sad pijem te da li je potrebna dodatna kontracepcija do mjesecnice, te oce li ona doci na vrijeme (nakon 3 placebo tablete)?
Unaprijed hvala!

MaryZ

Poštovani,
Molim Vas odgovor jer se jako brinem.
Imam 35 godina, već 4 godine koristim kontracepciju-Novynette. Jučer sam 3. dan zaboravila uzeti (prvi tjedan korištenja), imala sam odnos sa partnerom i ejakulirao je u mene. Kad sam danas to shvatila, uzela sam pilulu i za jučer i za danas (sa kašnjenjem od 24 sata). Nedavno sam stigla u Njemačku, danas ljekarne nisu radile, pa sam nazvala hitnu ginekološku ambulantu zbog savjeta. Dežurni ginekolog mi je rekao da sutra uzmem pilulu za dan poslije, ali da prestanem s Novynettama do sljedeće menstruacije. Nisam shvatila kad ponovno trebam početi uzimati, prvog dana krvarenja ili neki drugi dan iza krvarenja??? Nakon prestajanja uzimanja pilula, krvarenje je obično počelo drugi dan... Čitam ovdje na forumina da žene imaju i po dva krvarenja nakon uzimanja pilule za dan poslije- ako je tako, kako ću znati koje je to pravo krvarenje? Do sad sam uzimala pilule 8. dan nakon što bih uzela zadnju (21.) iz prethodnog pakiranja.
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite sa uzimanjem tableta prvog dana menstruacije i nastavite kao što ste ih pili. Obzirom da kontracepciju uzimate 4 godine trudnoća nije moguća bez obzira što ste propustili uzeti tabletu

iva_0109

Poštovani, pijem Triquillar već nekoliko godina uzastopce i nisam nikad imala nikakvih zamjetnijih problema. U utorak 21.02. sam redovno započela uzimanje novog blistera. U četvrtak (jučer), odnosno 3. dan, sam zaboravila popiti pilulu. U srijedu sam imala odnos bez zastite. Pilule uvijek pijem uvečer, otprilike između 22 i 23 sata. Danas ujutro sam se sjetila zaboravljene pilule i popila ju, bilo je 8:45 ujutro. Zanima me je li zaštita smanjena uzevši u obzir i odnos u srijedu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko se s uzimanjem pilula kasni manje od 12 sati kontracepcijska zaštita nije smanjena

Reri34

Postovani,

Pijem drugu kutiju Belara.
17. dan sam tebletu trebala popiti u 18h,ja sam je popila
18.dan oko 10h(16sati poslije),nakon toga sam imala spolni odnos sa partnerom i on je svrsio u mene.
Zatim sam nastavila sa uzimanjem tablete kao i obicno(za18.dan) u 18h.

Postoji li mogucnost da sam trudna?
Sta se tice dodatne zastite da li je nuzna i koliko dugo?

I je li potrebno odmah nastaviti uzimati trecu kutiju ili mogu raditi pauzu 7 dana,pa poceti sa novom.Kakva je u tome slucaju kontracepcijska zastita?

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je prošlo više od 12 sati od uzimanja zaboravljene tablete smanjen je kontracepcijski učinak. Dobro ste napravili što ste taj dan popili dvije tablete. Nemojte raditi sedmodnevnu pauzu nego nastavite s novim pakiranjem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je prošlo više od 12 sati od uzimanja zadnje tablete smanjen je kontracepcijski učinak. Nemojte raditi pauzu od sedam dana nego odmah nastavite s novim pakiranjem.

leptiric1

Postovani doktore,
Pijem yasmin sigurno 7-8 god. U prvom tj sam zaboravila popiti 5. Pilulu , tog dana sam imala odnos. Dok sam trebala popiti 6. Shvatila sam da nisam popila 5. I popila obje.
Sto mislite, postoji li mogucnost trudnoce? Do kraja kutije vise nisam imala odnos i redovno sam pila pilulice. Puno puno hvala na Vasem odgovoru. srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je prošlo više od 12 sati od uzimanja zaboravljene pilule kontracepcijska zaštita može biti smanjena, no obzirom da već dugi niz godina koristite kontracepciju mala je mogućnost da će se jajnici 'aktivirati' nakon samo jedne zaboravljene pilule, tako da nema razloga za zabrinutost

Nina37

Postovana,ovako,vec 2 godine uzimam rosanne,imala sam odnos 24.2 za vrijeme 7-dnevne pauze,suprug je ejakulirao u mene,25.2 sam dobila menstruaciju,zatim sam imala odnos 29.2 takodjer s ejakulacijom,to je bio zadnji dan menstruacije i taj dan sam pocela novo pakovanje pilula,zatim sam 3. pilulu zaboravila i popila ju nakon vise od 12sati.da li postoji mogucnost da sam trudna i kolika s obzirom da na uputi pise da se obratiw lijecniku ako sam imala nezasticen odnos u prethodnih 7dana od propustene pilule.unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je prošlo više od 12 sati kako ste uzeli zaboravljenu pilulu kontracepcijska zaštita je smanjena. Dodatno je potrebno tijekom idućih 7 dana koristiti dodatnu zaštitu (kondom). Ako ste imali odnos prethodnih 7 dana postoji mogućnost trudnoće.

Nazad
1 ... 24 25 26 27 28 29 ... 38
Naprijed