Kontracepcija

zaboravljena pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita.

Efilmo

Postovani,

Pijem diane 35 vec jako dugo ali sam sastavila dva ppslednja pakovanja, ispila jedno i bez pauze presla na drugo kako ne bih dobila i sada sam jednu pilulu do kraja drugog pakovanja, medjutim pre nekih 2 dana decko je svrsio u mene a za taj dan sam zaboravila da popijem tabletu i popila sam dve odjednom naredni dan i danas nastavila normalno.. I imam poslednju iz ovog pakovanja da popijem sutra. Da li treba da uzmem neku pilulu za dan posle i sta mi je ciniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju ovih dana.

Gimly

Postovana,
U petak 5.8. Sam trebala zapoceti novo pakiranje Lindynette, no nisam u mogucnosti kupiti tablete do ponedjeljka 8.8 tako da bi mi pauza ustvari pauza trajala 10 dana. Da li da preskocim ovaj mjesec sa tabletama ili da pocnem 10. Dan pauze?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preskočite ovaj ciklus. Krenite s prvim danom iduće menstruacije.

ninch

Pijem Qlairu 5 mjeseci redovito. Nedavno na 22.dan sam zaboravila popiti tabletu te sam to otkrila dan kasnije kada sam trebala popiti sljedeću, no na uputama je pisalo kako trebam početi s novim blisterom. Kako ga nisam imala uz sebe, popila sam redovno 23.tabletu te nastavila blister do nedjelatnih tableta po savjetu ginekologa te trebala početi sa novim blisterom. Točno na taj dan kada sam trebala početi s novim blisterom sam zaboravila tu 1.tabletu te ju popila dan kasnije s tabletom za 2.dan u redovno vrijeme. Jako me muči to što sam imala odnos bez zaštite 26.dana prošlog ciiklusa. Molim Vas da mi pojasnite je li moguća trudnoća te kakve su šanse za to? Oprostite na glupom pitanju, ali sam čitala da je to dosta rizično, no da ne može odmah doći do tako drastičnog pada hormona zbog dugotrajnog uzimanja tableta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Enia

Poštovani,
Pijem yaz pilule godinu dana, svaki utorak pijem 1. tabletu u nizu. Večeras (srijeda) kada sam krenula popiti pilulu za srijedu primjetila sam da mi tableta od jučer stoji tu, dakle imala sam jednu viška (sumnjam da sam zaboravila uzeti pilulu u subotu, pijem ih svaku večer u 20.50). Večeras sam popila tu za utorak, pa 15-ak minuta poslije popila i 2. tabletu (onu za srijedu). Da li naredne dane postoji mogućnost za trudnoćom, da li sam zaštićena? I da li trebam nastaviti normalno piti (imam još jednu rozu za sutra veče), te nastaviti piti i placebo poslije nje?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite aktivne ružičaste do kraja, bijele bacite te odmah nastavite novi blister.

missdior_oomix

Postovani ,pijem diane 35 vec cetri mjeseca redovno zbog kontracepcije.medjutim zaboravila sam popit pilulu u trecoj sedmici 17-tu pilulu ,tj 17.09.sa zakasnjenjem od 18 sati i onda sam popila i redovno pila ostale u vrijeme koje inace pijem.A zadnji odnos je bio 05.09.
21.09.bi trebala pravit pauzu od sedam dana ,pa me zanima jel nastavljam bez pauze s novim pakovanjem ili bez straha da pravim pauzu.hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite ipak pauzu.

missdior_oomix

Znaci ipak dodatna zastita nije potrebna ,i dalje sam sigurna i tokom pauze ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Vallentina91

Postovana,
pijem redovno kontracepcijske pilule Logest, međutim, zaboravila sam nakon 7 dana pauze popiti prvu tabletu u nizu (srijeda) te sam ju popila u cetvrtak te nastavila isti dan i s drugom pilulom. Budući da u uputstvima pise da se treba obratiti liječniku ako sam u proslih 7 dana imala odnose, zanima me da li se trebam brinuti i obratiti liječniku ili je dovoljno da nastavim normalno piti pilule? Da li postoji mogucnost trudnoće?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nasatavite dalje s uzimanjem. Neće doći do trudnoće.

Lara35

Postovani,

Koristim kontracepcijske pilule lindynette i ovaj sam mjesec u guzvi izgubila zadnju tabletu prije sedmodnevne pauze te nisam bila u mogucnosti nabavi nove do sljedece dana.
Zanima me hocu li dalje nastaviti piti tablete s novim paketom 8. Dan od zadnje popijene tablete ili 8. Dan od od jucer(kada sam morala popiti tabletu) te kakvog to utjecaja ima na zastitu, hoce li i koliko dugo biti potreba dodatna zastita.

Unaprije hvala

Elen

Postovani,

Pijem Diane 35 vec trecu kutiju. U ponedeljak, peti dan od pocetka kutije sam imala nezasticen odnos, gde je decko ejakulirao u mene, sesti dan sam zaboravila da popijem pilulu i popila sam je sa 14 sati zakasnjenja, i taj dan sam popila i redovnu pilulu nekoliko sati kasnije, dakle popila sam dve pilule u jednom danu. Da li imam razloga da brinem zbog trudnoce?
Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lara nakon sedam dana pauze. Dakle dan ranije krenite s blisterom. neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Elen šansa za trudnoćom niej velika.

lala365

Poštovani doktore,

Pijem Lindynette 20 i jucer (4.10.) sam zaboravila popiti 15. tabletu iz pakiranja i popila sam ju danas (5.10.) skupa sa 16. tabletom iz blistera. Zadnji odnos je bio 27.09. S obzirom da mi je ostalo manje od 7 tableta u blisteru, moram li nastaviti s novim blisterom odmah nakon ovog ili smijem napraviti sedmodnevnu stanku? Unaprijed hvala i lijepi pozdrav!

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 38
Naprijed