Kontracepcija

zaboravljena tableta u prvom tjednu

Wattens

Postovana,

svaku vecer u 20 h popijem Yasmin pilulu, te sam 21.07. zaboravila popiti 4. pilulu. 22.7. u 20 h sam popila 2 pilule.
25. i 27.7 ujutro sam imala vise puta odnos sa partnerom, te partner nije ejakuliraio u mene. 12.8. trebam dobiti menstruaciju, no 7.8. pijem zadnju pilulu i 8.8. sam planirala nastaviti sa drugim pakovanjem zbog odgadanja menstruacije. Postoji li mogucnst trudnoce? Hoce li test trudnoce pokazati tocan rezultat unatoc tome sto cu poceti odmah sa drugom kutijom ili da imam sedmodnevnu pauzu?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne treba test. nije ni bilo ejakulacije.

zaru11

Poštovani,
imam 24 god. dobila sam logest prvi put ,i dobila sam menstruaciju 16.7. u popodnevnim satima i kako nisam bila u mogucnosti prvu pilulu sam popila dan kasnije dakle 17.7. oko 13h..
Procitala sam da 7 dana treba koristiti zastitu, tako da jesmo. poslije toga, tocnije 10.ti dan ciklusa itd smo bez zastite i decko je svrsio.. kasnije sam procitala da se 2 tjedna treba koristiti zastitu pa sam se malo uspanicila..
svaki dan redovno pila oko 13 h . zadnju pilulu sam popila u cetvrtak 6.8. tako da mi je ovo 3. dan pauze..i do danas nista, ni pms ni nista, samo malo danas svega par kapljica krvi i imam osjecaj da cu procurit a kad pogledam skoro pa nista... sad.. da li je to mensturacija..da li imam sanse za ostati trudna? inace imam obilniju menstuaciju pa ne znam sta je ovo.. da li imam razloga brinuti.. nadam se da ste me shvatili...unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Samo prvih sedam dana bila je nužna dodatna zaštita. Dalje ne treba.

Yahoo

Postovani,
pijem Yasmin pilule, unazad par mjeseci. Nakon uobicajene 7-dnevne pauze zaboravila sam popiti prvu pilulu, tako da sam ovo pakovanje krenula piti sa jednim danom zakasnjenja. Da li je zbog toga kontraceptivna zastita smanjena i u kom vrem.periodu.
Unaprijed hvala.

ajsha

Poštovani,
pijem Triquilar 4 godine, novo pakiranje zapocinem nedjeljom kao sto sam napravila u ovaj put u uobicajeno vrijeme, no jucer sam propustila popiti drugu tabletu te sam ju popila danas sa 16 sati kasnjenja. Problem je u tome sto sam prije 6 dana imala spolni odnos sa ejakulacijom u rodnicu, te me zanima da li je dovoljno da veceras i ostale naredne dane popijem tabletu u uobicajeno vrijeme te sljedecih 2 tjedna koristim dodatnu zastitu?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu prvih sedam tableta dalje normalno.

tamron

Poštovani,
pijem Qlairu dvije godine, svaki dan ujutro u 9 sati. Jučer sam trebala započeti s novim pakiranjem, no zaboravila sam. Pilulu (1. iz pakiranje) sam uzela danas ujutro u 7 sati. Trebam li u 9 uzeti drugu pilulu (dakle onu koja bi danas trebala biti na redu)?
Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba još jedna. Svakodnevno dalje uzimajte po jednu po mogućnosti u 7 h.

Bluegirl77

Postovani, kontracepcijske tablete koristim vec dvije godine. Prvi put mi se dogodilo da sam zaboravila popiti ne jednu, nego cak dvije tablete iz prvog tjedna. Dakle prvu tabletu iz novog pakiranja sam trebala popiti u petak navecer, ali sam zaboravila i u petak i u subotu i tek se danas u nedjelju popodne sjetila, nakon sto sam imala nezasticeni odnos. Vjerojatnojatnost da sam trudna je sigurno vec velika pa vas zelim pitat moze li mi pomoci tableta za dan poslije ili sto mi vi preporucate da napravim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije.

pogreška

Poštovani, sigurno ovakvih ili sličnih pitanja ima na forumima ali htjela bih čuti Vaše stručno mišljenje. Pijem lindynette skoro 3 godine prvi put mi se dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu ali neznam točno kad. Skužila sam kad sam trebala popiti 9 tu pilulu da mi se ne poklapaju dani s popivenim tabletama. U panici sam popila dvije odjednom 8 i 9. Pretpostavljam da sam pilulu zaboravila u sredini prvog tjedna. Tablete sam počela piti 3.10-tog, a spolni odnos s prekinutim snošajem sam imala 4. i 5. 10. Mislim da sam ta dva dana popila točno tabletu. Molim Vas da mi odgovorite jer sam u užasnoj panici.

pogreška

Oprostite, krivo sam napisala, spolni odnos s prekinutom ejakulacijom sam imala 5.10, mislim da je to bilo tri dana prije propuštene tablete.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće u vašoj situaciji.

pogreška

Utješili ste me, hvala na odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Tibe

Poštovani,
Nalazim se u nezgodnoj situaciji te sam pomalo zabrinuta.
U petak (oko 05:00) sam imala spolni odnos sa partnerom te je on ejakulirao u mene. Zatim sam u petak u 21:00 popila prvu pilulu i u subotu sam zaboravila. Tu zaboravljenu pilulu sam popila u nedjelju oko pola 13 te je prošlo 15.5 sati. Malo sam zabrinuta oko toga te bi zasigurno trebala koristiti dodatnu zaštitu. Što mi Vi preporučuje?

Hvala unaprijed!
LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

tsmarta

Poštovani!
Vec dvije i pol godine pijem kontracepciju. Do pred cca 5 mjeseci promjenila sam tablete i sada pijem Lyndinette. Zaboravila sam nakon pauze 7 dana popiti 2. tabletu pakiranja 24.11. pa sam zato 25.11.popila dvije tablete. Imala sam odnose dva dana prije(22.) i jedan dan poslije(25.) zaboravljene tablete pa me strah postoji li mogucnost trudnoce te je li nuzno koristiti dodatnu zastitu sljedecih tjedan ili dva?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako je mala, šansa za trudnoćom postoji. Nakon zaboravljene pilule u 1. tjednu preporuča se dodatna zaštita kroz 7 dana.