Kontracepcija

zaboravljena tableta u prvom tjednu

tsmarta

Poštovani,
Posljednjih 4 godina pijem kontracepciju i trenutno pijem 2. po redu kutiju Midiana tableta. Naime, 3. tabletu unutar ove kutije nisam popila, zaboravila sam i to sam shvatila tek kada je vrijeme došlo za 4. tabletu (nakon sto je proslo 24h). Stoga sam 3. preskocila i popila 4. i dalje sam normalno pila. Tu 3. tabletu sam preskocila jer sam jednom bila u slicnoj situaciji kad sam popila dvije tablete istovremeno pa je doslo do povracanja.
Od zaboravljene tablete sam imala nezasticene spolne odnose, a prije toga nisam 2 tjedna. Pa me zanima trebam li se jako brinuti zbog trudnoce? Te jesu li simptomi poput povremenih laganih bolova u dojci te vaginalnih iscjedaka simptomi trudnoce ili nuspojave poremecaja hormona ili pak nesto trece.
Inace redovito pijem kontracepciju i nisam nikada imala znacajnih problema.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je samo teorija gotovo ravna nuli. Teško da bi se nakon toliko vremena uzimanja kontraceptiva mogla uspostaviti složena hormonska sprega i ovulacija zbog samo jedne propuštene tablete.