Kontracepcija

zabrinuta

lelica18

Pijem lindynette 3 mjeseca i nikad mi se nije do sada desilo da zaboravim..pomozite u ovom zadnjem pakiranju sada zaboravila sam dvije na početku i dvije pilule u drugom tjednu i nakon odnosa doslo je do krvarenja. Nakon toga otisla sam ginekologu i on mi je samo rekao da nastavim i da je doslo do krvarenja jer sam zaboravila 4 pilule...ali to krvarenje se i dalje nastavilo i Sad sam na sedmodnevnoj pauzi i dalje Krvarim ali mrvicu vise kao da je to sada nastupila menstruacija... osjećam i bolove u leđima i u Doljnjem dijelu trbuha...dali je to normalna menstruacija ili? Stvarno ne znam sta da vise mislim.. jako se bojim jer mi se to nikada do sad nije desilo molimvas pomozite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je "menstruacija". Ako ćete tako nastaviti s uzimanjem pilula onda iste nisu za vas.
Nakon sedmodnevne pauze krenite s novim blisterom.

s.kukuric

dečko ima već par godina dvije okrugle bradavice na bedri, točnije gdje testitsi dodiruju bedru, smatrao je da ih netreba maknuti. Ja sam sada primjetila nekih 5 cm od vaginalnog otvora mali kondilom svega milimetar. Da li sam to dobila od tih bradavica? Ja cu ici ginekologu, da li smijem imati odnose? Sa zastitiom ili bez? Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su to kondilomi kod njega, moguće da ste se zarazili od njega.

s.kukuric

Doktore, da li su ovo kondilomi? Imam velike usmine i koza je u naborima. Izgledaja kao sitna uzdignuta koza koja je tanka i moze se nategnut prstima.

http://i66.tinypic.com/zwi101.jpg
http://i68.tinypic.com/29ly3yd.jpg
http://i64.tinypic.com/14cqwd0.jpg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o kondilomima na slikama.

s.kukuric

Koji doktor pregledava vanjski dio stidnih usana ,velikih i malih. Ginekolog ili dermatolog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

IMogu i jedan i drugi.

Dusicaa

Poštovani,

Menstruacija mi nije nikad bila tačna, uvek poran nekoliko dana ili zakasni. Prvu menstruaciju sam dobila u 12-oj godini, uvek je bila crvene boje. Sad imam 21-u godinu. Prošlog meseca sam dobila 09.10 i trajala je 3-4 dana. Poslednji put sam imala nezaštićeni odnos 28.10, dobila sam menstruaciju 07. 11 ali nije crvene boje, sad je braon boje. Kroz braon boje primećuje se krv, drugog dana je tamn o braon boje i kroz nje se primećuje krv, imala sam bolove u jajnicima i u stomaku. Trećeg dana je takođe tamno braon boje ali bez crvene boje (boje krvi).
Da li je ova promena zabrinjavajuća?
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregles i uz da se isljući upala, cista, endometrioza i sl.

Dusicaa

postovani,
Hvala Vam,
samo da dodam, osecam peckanje i svrab. Zanima me, jel u pitanju neka infekcija ili trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Infekcija. Probajte Plimycol vaginalete i krenu 3 dana.

Dusicaa

Hvala puno
Koristim kremu i tablete, u roku od 3 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Dusicaa

Poštovani,
Opet ja
Da li će pomoću kreme i lekova nestati ovo braon boje. Da li je to mensteuacija ili sekret. Imala sam samo dva dana pomalo krvarenje jel to menstruacija ili će tek doći?
Hvala.
Poudrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li je to bila menstruacija ne mogu znati. Potrošite terapiju pa ćete vidjeti.

Dusicaa

Poštovani,
Primetila sam smeđ iscedak na uložak, osećam peckanje i svrab. Sad je u manjoj količini. Kroz smeđ iscedak kada prođem toaletnim papirom primećije se nešto crnkasto, kao neka zrnca, sasvim mala. Inače, juče je bilo braon iscedak na uložak. Ali na toaletnom papiru se video kao smeđi iscedak. Sad je i na uložak.
Dosta sam zabrinuta. U roku od 6 dana, promenilo se dosta boja. Prvo je bilo braon iscedak pomešan sa krvi. Drugog dana opet. Trećeg dana imalo je sasvim malo. Četvrtog dana je bilo samo braon i osećala sam svrab i peckanje. Petog dana isto kao i četvrtog samo u većoj količini. Šestog dana isto kao Petog i četvrtog dana ali sasvim malo. I evo sedmog dana je smeđ i sasvim malo. Osećam svrab i peckanje i bol u stomaku.
Previše sam zabrinuta.
Šta predstavlja sve ovo. S obzirom da sam imala nezaštićeni odnos prošlog meseca 28-og.
Mnogo Vam hvala na dosadašnjim odgovorima. Ali sam previše zabrinuta zato Vam opet pišem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu. LP.