Rak dojke

mikrokalcifikati

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
promjena koja je viđena na mamografiji desne dojke nije se prikazala na UZV-u ali je svakako potrebno praćenje, sukladno dogovoru.
Ostali nalaz ne ukazuje na sumnju na malignu bolest..

Hope1962

Mozete mi objasniti sto ovo znaci ?
FCD:inicijalna MMG; nakupina amorfnih mikrokalcifikata na granici GK LD ?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mikrokalcifikati na mamografiji mogu značiti prisustvo neinvazivnog oblika tumora dojke pa svakako nastavite s daljnjom dijagnostikom: UZV, punkcija, biopsija... sukladno preporuci liječnika.

enibadi

poštovana,
možete li mi popjkasniti nalaz:
Klinički nalaz:Patoloških rezistencija dojki i aksila ne pipam.
Mamografija:Uredno debela koža obiju dojki s dobro razvijenim subkutanim masnim tkivom, a obostrano retromamilarno i difzno sa dosta gustog žljezdastog tkiva unutar kojeg se nalazi po koji kalcifikat benignih karakteristika.
Retromamilarno lijevo, dobro vidljivo na postraničnoj snimci tri kalcifikata promjera oko 1mm koji se ne prikazuju na CC snimci.

Preporučam uzv te kontr.mamografiju lijeve dojke za 6-8 mjeseci

Unaprijed hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Postovana,
Nalaz je uredan, daljnje kontrole prema dogovoru

enibadi

puno hvala!