Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Krastice na nadlakticama

diana32

Poštovani,

prije otprilike mjesec dana koža na nadlakticama mi je postavla vrlo suha i počela se ljuštiti, što me nije previše iznenadilo, jer inače imam suhu kožu.
Međutim nakon nekog vremena na nadlakticama su se unatoč tretiranju hranjivim kremama počele pojavljivati krastice.
Sada primijećujem da su krastice žućkaste s crvenkastim rubom, rijetke su, ali se pojavljuju i ponekad malo svrbe.
Pošto nemam ideju o čemu se radi i bih li trebala kontaktirati liječnika zbog toga, molim Vas za savjet i pomoć.

Pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene koje navodite bi mogle biti posljedica suhoće kože. Moguće je da se radi i o nečem drugom, pa bih Vam preporučio ako se promjene ne počnu povlačiti na neutralne pripravke za suhu kožu, da odete na pregled kod dermatologa.