Gastroenterologija

jetra i ggt

mario

Dobio sam na sistematskom pregledu kompletne nalaze krvne slike gdje mi je GGT iznosio 155, dok su AST i ALT bili normalni. Svi ostali krvni parametri su bili dobri.Dodatnim krvnim pretragama isključen je bilo kakav hepatitis(markeri A,B,C). Na ultrazvuku trbuha nemam nikakvih vidljivih nepravilnosti i nalaz je također dobar. Svaki mjesec mjerim GGT i on je uvijek oko 150-180.
Nemam nikakvih zdravstvenih problema niti jetrenih bolova.
Ne pijem alkohol, tako da je i on isključen kao problem.
Prije 3 godine liječio sam heliobacter pylori sa 3 vrste lijeka od čega su dva antibiotici.Nakon toga izdisajni test je negativan. Prije šest godina pukao mi je čir na dvanaestercu što sam sanirao i sad nemam nikakvih problema.Star sam 36 god.

Da li trebam biti zabrinut zbog povećanog GGT-a?

Da li trebam ići na neke preglede u svezi saniranog ulkusa na dvanaestercu?

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Potrebno je praćenje, a treba učiniti barem elektroforezu serumskih proteina, PV, te pregled gastroenterologa.

Doc.dr.sc.Žarko Babić