Klinička farmakologija s toksikologijom

koloidalno srebro

ena

postovani,koliko je sigurno uzimati oralnim putem koloidno srebro (collodial silver) u borbi sa patogenima,bakterijama itd.tj. u nastojanju pojacanja imuniteta?na internetu pise da je srebro potpuno netoksicno i ucinkovitije od nama znanih antibiotika i da se koristilo jos u anticko doba za dezinfekciju,a u moderno doba do 1938godine.molim vas za strucno misljenje!hvala,ena

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

današnja medicina ne poznaje srebro kao antibiotsko sredstvo jer stvarno postoje antibiotici kao što su to penicilini i cefalosporini koji su zapravo netoksični za ljudski organizam, jedino što se može razviti preosjetljivost na njih, ali to možemo razviti i na hranu, ali i na srebro koje spominjete.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić

ante

Poštovani,
Da li se koloidno srebro, koje po mojim saznanjima, na sebe vezuje štetne tvari u organizmu, može konzumirati oralnim putem bez straha od štetnih nuspojava?
Unaprijed zahvaljujem

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovani,

nema nikavih dokaza da koloidno srebro ima utjecaja na imunološki sustav ili tome slično. Ono što je poznato, i na što apelira i Američka uprava za hranu i lijekove (FDA) da se ovi preparati ne uzimaju ekcesivno u velikim dozama niti dugotrajno, jer može doći odlaganja srebra u organizmu i nepovratnog oštećenja kože, živaca i bubrega! Srebro nije esencijalni element koji je potreban našem organizmu. U prošlim stoljećima se liječilo srebrom, ali tada se liječilo i malim dozama arsena, a kao što znate ono je otrov za organizam.
Hranite se ispravno s mnogo voća i povrća što će Vam puno više pomoći nego uzimanje i potencijalno štetnih dodataka hrani kao što je koloidno srebro.

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić