Klinička farmakologija s toksikologijom

trisequens forte

lea

štovani,

Već 10 godina koristim trisequens forte i u ljakarnama ( u Splitu) se više ne može nabaviti uz obrazloženje da se navodno više ne proizvodi.
Molim Vas da mi preporučite koji bi lijek po sastavu bio isti ili najsličniji trisequensu forte, odnosno postoji li zamjena za taj lijek istog sastava.

Unaprijed zahvaljujem

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

svi dostupni kombinirani hormonski priravci sada sadrže nešto manje doze estrogena (estradiola) i pokazalo se da su jednako učinkviti kao dosadašnje više doze, a imaju manje nuspojava. Tako možete izabrati između više preparata kao što je Trisequens, CycloProgynove itd. U svakom slučaju najbolje bi bilo da se savjetujete sa svojim ginekologom.

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić