Klinička farmakologija s toksikologijom

Ovisnost???

Jasmina

Nakon terapije Xanaxom koji sam prestala piti uz pomoć Normabela, a obzirom da ponekad imam iste tegobe slabosti, napada panike i straha koje nastojim riješiti vježabama opuštanja, razgovorom i sl. da li bi bilo dobro uzeti Ladiomil koji sam i prije na savjet liječnika uzimala, a nisam primjetila nikakve nuspojave, pogotovo što nakon njega četiri godine nisam imala nikakvih problema.Novih antidepresiva ima bezbroj ali zašto ne onaj koji mi je već činio dobro? Pitanje postavljam zajedno sa svojom liječnicom opće prakse.?

Dr. Viola Macolić Šarinić

Pitanje je na mjestu. Ladiomil (maprotilin) je triciklički antidepresiv koji ima i anksiolitičko djelovanje a na njega se ne javlja ovisnost, te za tegobe koje opisujete dobro bi bilo pokušati s lijekom koji Vam je već jednom pomogao.

Sretno!

uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić