Neurologija

genetsko testiranje

sunce111

Poštovana dr. Demarin,
molim Vas za pomoć. Htjela bih se testirati na bolest tuberoznu sklerozu (budući da ju imam u obitelji), a željela bih uskoro planirati trudnoću. Obratila sam se svojoj liječnici opće prakse da me uputi gdje bih mogla obaviti genetsko testiranje (ako ne u Hrvatskoj onda u nekoj bližoj zemlji), ali mi je odgovoreno da ona nije upoznata sa tim. Slala sam već neke upite ali svugdje sam se našla ispred "zatvorenih vrata". Vi ste mi zadnja nada. Možete li mi pomoći? Zanima me konkretno gdje se mogu javiti i kod koga. Bila bih vam zahvalna ako me možete kontaktirati i mailom.
Unaprijed Vam se zahvaljujem !

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
Genetska testiranja za tuberoznu sklerozu se mogu obaviti u Kliničkim bolnicama kao na primjer Klinički bolnički centar Zagreb.