Neurologija

multipla skleroza

Sara

Poštovani

Pročitala sam u dnevnim novinama rezultat istraživanja gdje se nastanak multiple skleroze povezuje s EBV virusom (onim koji uzrokuje mononukleozu). Navodi se da je rizik od M.Skleroze kod nosioca tog virusa i do 30 puta veča od onih koji ga nemaju. Što vi mislite o tome. Može li se to ikako neutralizirati.

Pozdrav

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Postoji mnogo virusa, ali i ostalih čimbenika za koje se smatra da bi mogli biti povezani s nastankom multiple skleroze. Međutim, točan uzrok ili točni uzroci multiple skleroze za sada nisu poznati. Ukoliko nemate smetnji, ne biste trebali imati razloga za zabrinutost.