Neurologija

Trnjenje u nozi

Toni

Postovani,

vec duze vrijeme osjecam ,pogotovo za vrijeme spavanja, utrnulost lijeve noge u podrucju straznjice pa kroz cijeli butni bocni,straznji misic.Preko dana to malo popusti ali se isto osjeca.Sto je uzrok te kome se mogu obratiti?

Hvala.

Antonio

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Najčešći uzroci trnjenju koje se širi uzduž noge je pritisak promijenjenog donjeg dijela kralješnice na korijenove živaca koji izlaze iz kralješničke moždine i inerviraju donje udove. Preporučljivo bi bilo da se javite neurologu (specijalisti za bolesti živčanog sustava) na pregled.