Neurologija

nagnječenje mozga

sjakesev

Poštovana doktorice,
moja šogorica u dobi 35 godina doživjela je tešku prometnu nesreću u kojoj je preživjela nagnječenje mozga. Bila je 7 dana u komi, sada je 3 tjedna kući. Fizicki je svaki dan bolje, krece se po kuci sama, ali njema psiha je promijenjena. Neprestano priča, to jesu smislene ali beskonacne price. Strahovito puno pusi. Nema strpljenja nekoga saslušati. Pije antiepileptike.
Našu užu obitelj interesira šta bismo mi mogli poduzeti? Kako se ponašati? Koliko treba proći vremena da bismo mogli reći da je to neko konačno psihološko stanje?
Smatrate li potrebitim dovesti je vama na pregled?
Molim Vas savjet, očajni smo.
Hvala!

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovani, promjene osobnosti i afekta su česte nakon ozljeda mozga kao i nakon moždanog udara. Svakako se javite nadležnom neurologu na kontrolni pregled (potrebno je ponoviti CT mozga i EEG) te na pregled psihijatru koji će uvesti učinkovitu terapiju.