Neurologija

neuronalna lezija

Kristijan

Radi se o tome da imam vrtoglavice i dvoslike.
Bio sam na ocnom, svi nalazi su uredu, na EEG - u ui takodjer su nalazi u granicama normale.
Zatim sam isao na evocirane slusne i vidne potencijale, slusni su uredu
(jedino je za stimulaciju lijevog slusnog puta slabija konfiguriranost -
nalaz lijevo granican)
Kod vidnih potencijala na nalazu pise slijedece:
Nalaz obostrano upucuje na znakove neuronalne lezije.
Sta bi to moglo znaciti? Da li se radi o nekoj bolesti i da li se to moze
lijeciti?

Unaprijed hvala,
Kristijan

Dr.Marija Bošnjak-Pašić

S obzirom na Vaše tegobe (vrtoglavice i dvoslike) te nalaze učinjene obrade koju navodite (okulistički nalaz uredan, EEG uredan, BAER stimulacija lijevog slušnog puta ukazuje na slabiju konfiguriranost, nalaz graničan, te VEP nalaz koji obostrano upućuje na neuronalnu leziju) preporučam Vam svakako pregled neurologa. Nalazi upućuju na oštećenje vidnih živaca.
Nakon detaljnog uzimanja anamnestičkih podataka i neurološkog pregleda neurolog će Vam savjetovati koju obradu dalje da učinite i na osnovu dodatnih nalaza pojasniti će Vam kakovo je liječenje kod Vas indicirano i zbog čega imate tegobe.

Kristijan

Bio sam na kontrolnom pregledu kod neurologa i nalaz je uredan.
Da li mi mozete objasniti kakvi su to anamnesticki podaci?
Receno mi je samo da moram opet ponoviti vidne, slusne i somatosenzorne potencijale.