Neurologija

Rezulat CT: dali je to tumor?

reni_ku

Moj otac prije 3 godine je imao saobracajnu nesrecu sa povredama na glavi.

Posle nesrece ima vrtoglavicu, i vec nekoliko puta se onesvestio bez nagovestaja, osecaj malaksanosti ili mucnine. U zadnje vreme kolabiranja su se zacestali pa smo uradili EEG i CT. EEG je bio uredan, a nalac CT je:

"Na nivou pons-a notiraju se naduzno postavljeni kalcifikati - naod suspektan za izvijugana kalcificirana a.basilaris"

Molila bih da mi objasnite sta to znaci i dali se mozda radi o tumoru mozga?

Hvala

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Ne radi se o nikakvom tumoru već najvjerojatnije o kalcificiranim plakovima u bazilarnoj arteriji što može uzrokovati slabiji moždani protok tzv. vertebro-bazilarnu insuficijenciju te simptome koje navodi vaš otac. Preporuča se pregled neurologa.