Neurologija

trnjenje lica

orhideja

Štovani doktore,

Imam 47 godina. Ima nekoliko dana da mi trne lice i to na pojedinim
područjima (otprilike u krugovima), oko oka, na obrazima, oko brade.
Bila sam kod svoje liječnice koja je to protumačila kao nervozu.
Što mislite, je li potrebno da idem na kakve dodatne pretrage.
Inače imam skoliozu u torakalnom dijelu kralježnice pa često osjećam
baš u tom dijelu bolove koji se šire u predjelu lijeve ili desne lopatice.
Naginjem i visokom tlaku, te stoga uzimamo ujutro po jednu tabletu
carvetrend tableta.

Nadam se skorom odgovoru.

S velikom zahvalnošću i osobitim štovanjem,

Orhideja

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Ako smetnje nisu popustile molimo Vas da se javite na pregled svom liječniku obiteljske medicine i opišete mu jasno smetnje. Opisano trnjenje može biti posljedica degenerativnih promjena vratne kralježnice. Moguće je da će biti potrebno učiniti rentgenske snimke vratne kralježnice, a prema tom nalazu moguće je primjenom fizikalne terapije ublažiti smetnje.