Neurologija

VEP

Diana

Uputili su me na pregled VEP. Možete li mi objasniti kakav je to pregled i ako je u redu koje bolesti isključuje?

prof.dr.sc. Vida Demarin

VEP znači vidni evocirani potencijali. To je pretraga koja ispituje vidni put nakon vidnog podražaja (gledanje u ploču s kvadratima u dvije boje), a mjeri se ispitivanjem brzine električnog odgovora u vidnom dijelu moždane kore stražnjeg režnja. Produljeni odgovor upućuje na neke promjene u vidnom putu od oka do moždane kore.