Neurologija

voda oko mozga

ANA

Prije tri dana mojoj su se mami ukočile ruke, nije se mogla niti dignuti, niti govoriti. Nogama su joj prolazili trnci i uhvatila ju je zimnica. Kada su ju dovezli u bolnicu odvezli su ju na snimanje glave(CT), zato jer se je žalila na strašne bolove u glavi. Na CT se nije vidjelo nikakvo krvarenje ni nikakav tumor nego nam je lječnik rekao da ima malo previše vode oko mozga za svoje godine (59. godište). Nakon infuzije koju je dobila u bolnici i malo odmora bol se je smirila ali nije i nestala. Od kada se je to desilo stalno ima temperaturu oko 37.3 i nikako ne pada. Molim vas da mi odgovorite kako to lječiti , dali se može spriječiti ponovni napad i dali je to opasno za moju mamu. Unaprijed zahvaljujum. Ana

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Vrlo je teško na ovaj način odgovoriti na Vaš upit. Prema Vašem opisu moguće je da bi se kod Vaše majke moglo raditi o povećanoj količini likvora (tekućine koja oplakuje mozak) što bi moglo biti uzrokom većine tegoba koje opisujete. Vaša majka bi se svakako trebala javiti neurologu i neurokirurgu koji će je pregledati, učiniti potrebne pretrage i na temelju nalaza preporučiti liječenje.