Kontracepcija

da li sam trudna?

mallaa

Ja se ispričavam, ali krivo sam napisala u prethodnom pitanju, zabrinuta sam zato jer nisam popila tu dozu, već sam popila 5 loegest tableta i 12 sati poslije još 4, pa me saa brine da li je to dovoljno hormona? Hvala, i oprostiti još jednom na krivo postavljenom pitanju!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljno je hormona.

sadjida

Pozdrav, zanima me kolika je mogucnost trudnoce u mom slucaju. Pijem diane 35 redovito i na vrijeme, koristila sam vaginalete polyginax i tokom terapije vaginaletama nisam imala odnose. Nakon prestanka mozda drugi dan imala sam odnos sa partnerom bez kondoma. Zanima me da li je moguce da zatrudnim? U pauzi sam , danas bih trebala dobiti, medjutim nemam simptome, pa ako ne dobijem da li trebam nastaviti sa novim blisterom dobila , ne dobila ili moram raditi test ? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema šanse. Dalje uzimajte pilule po ustaljenoj shemi.

leaibruno

poštovani, imala sam odnos osmi dan ciklusa tad sam još imala smeđi iscjedak od menstruacije. odnos je bio sa zaštitom doslo je do ejakulacije a kondom je provjeren nakon toga. ciklusi mi traju 28-30 dana. trebam li se brinuti?

ana992

Poštovani, zadnju mjesečnicu sam dobila 14.7. i nakon toga imala nezaštićeni odnos 2-3 dana poslje, znači nisu bili plodni dani. partner nije ejakulirao u mene. ciklusi su mi poprilično neredoviti ali i često kratki, svaka 23-24 dana, s tim da zna biti i svakih 25 ili 26. 24. i 27. dan napravila sma test koji se pokazao negativan oba puta, zanima me je li to prerano da bi se ustvrdila količina prisunog beta Hcg? inače ne osjećam nikakve simptome je li moguće da sam odgodila mjesečnicu zbog prevelikog stresa? danas je već 28 dan a ja još nisam dobila...užasno sma zabrinuta ne jedem, ne spavam, pod prevelikim sma stresom. Molilia bih što brži odgovor, puno Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Keaibruno ne trebate se brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana, ako je test negativan ne radi se o trudnoći.

milaaa

Postovani, nezasticeni spolni odnos sam imala u noci sa 17 na 18dc, te poslije toga dobila menstruaciju (valjda) 25dc kako i inace dobivam. Menstruacija je bila kako mi inace bude sa ugruscima i izljevima, samo je trajala krace i izostala je bol u grudima.Na sredini ciklusa sam imala probadanje u jajnicima i krv u iscjedku (samo jednom). Sada mi menstruacija kasni 1 dan vec, imala sam nagle promjene raspolozenja, akne su mi iskocile, osjecam bol i pritisak u maternici i jajnicima, ali menstruacije nema, iscjedak mi je proziran i pojacan, bazalna temperatura 35,9 a preko dana max 36,1... Strah me jer sam citala o laznoj menstruaciji i o tome da neke zene imaju menstruaciju i kad su trudne. Sad sam pod stresom. Zanima me kolika je sansa da sam trudna i da li one stvarno imaju menstruaciju ili je to samo spoting? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete menstruaciju. Ne brinite.

Poštovani,
7.,8. dan ciklusa imala sam nezaštićeni odnos s partnerom sa ejakulacijom. Ciklusi su mi 28 dana, +-2 dana (kako koji mjesec)
Znam da nisu plodni dani, ali zanima me da li ipak postoji mogućnost za trudnoću tj, da li spermiji mogu preživjeti tako dugo do ovulacije?
Te da li promjena klime u tom periodu može utjecati na ciklus, odnosno poremetiti ga u smislu da se ovulacija pojavi ranije?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na godišnjoj razini uredni tada je šansa u te dane da ostanete trudna mala. Klima i promjena mjesta boravka mjenjaju ciklus i posljedično i nastup ovulacije.

ana_k

Pozdrav ! Imam redovne menstruacije, pak da sam zadnju dobila 1.3 i ponovo sam dobila 30.3 .Prvi dan menstruacija je bila normalna,vec drugi dan se pojavio samo smedji iscjedak i sluzava krv, ali i to je prestalo..inace mi menstr. traje po 6 dana? Da napomenem imala sam redovne spolne odnose sa zastitom, ali ipak i dalje me muci mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ista odstupa od intenziteta i trajanja kad završi krvarenje za svaki slučaj napravite test.

Sa25

Poštovani, 23-ti i 24-ti dan ciklusa (tj.30.i 31.ozujka) decko i ja smo imali nezasticene odnose. Inace, ciklus mi je redovan i traje 28 dana. Da li postoji mogucnost da ostanem u drugom stanju i da li je rano da to provjerim testom na trudnocu? Hvala lijepo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti, radilo se o neplodnim danima.
Dakle ne treba vam test, uskoro će menstruacija.

e katarina

Postovani,
Vec sam vam pisala i dobila odgovor, ali sad imam novo pitanje. Ukratko cu vam reci o cemu je rijec. Naime, u mjesecu februaru momak i ja smo imali odnose, svaki put sa kondomom i samo je 28.februara ejakulirao u meni u kondom. Medjutim kada je skinuo kondom i htio da ga zaveze pukao je pri vrhu. Tri dana kasnije 3.3. sam dobila menstruaciju i bila je normalna i uredna kao i do sad. Ono sto me brine je da li je to implantacijska menstruacija? Cula sam da zena moze imati uredne menstruacije prvo tromjesjecje. Dalje, ponovo smo imali odnos odmah po zavrsetku krvarenja kada je takodje ejakulirao u mene u kondom, i kondom je provjeren, nije pukao. Medjutim nakon 14 dana od pocetka ciklusa sam u toku odnosa prokrvarila i bilo je roze boje i kratko je trajalo, nije doslo do ejakulacije. Danas mi je 35ti dan od prethodnog ciklusa i jos nisam dobila menstruaciju. Jutros sam uradila test i u prvih 5min (koliko pise da se rezultati citaju) pokazao je negativan rezultat, medjutim kasnije se pokazala samo ivica druge linije nije cijela linija. Sta mi vi predlazete da radim? Mislite li da sam trudna? Test je PrimaStick.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako. Pričekajte menstruaciju za koji dan.

e katarina

Hvala vam mnogo na odgovoru, skinuli ste mi kamen sa srca. Sta mi predlazete, trebam li uraditi jos jedan test na trudnocu? I ako trebam nakon koliko vremena da ga uradim? Brine me to sto je na ovom prvom testu pojavila se samo ta ivica druge crtice i to nakon mozda 10-ak min vremena. Ima li sanse da je test pogrijesio?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Pričekajte menstruaciju.