Kontracepcija

da li sam trudna?

dina335

Poštovani,
5.4. sam imala prvi spolni odnos sa dečkom bez kontracepcije, s prekinutim snošajem. Inače imam jako neredovite mjesečnice jer sam imala ciste prije 2 godine. Ove godine sam imala u siječnju od 11. do 15. i u ožujku od 2. do 6. Postoji li mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo ejakulacije onda s obzirom na neredovite cikluse šansa posoji.

dina335

Ejakulirao je izvan mene, jedino predejakulat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće jer su neplodni dani.

e katarina

Postovani,

opet ja. Oprostite na smetnji, ali zabrinuta sam jako. Naime, pisala sam vam prije koji dan upravo na ovoj stranici. Rekla sam vam da sam uradila test na trudnocu koji je pokazao negativno, u prvih 5 min ali kasnije se javila samo ivica od druge crtice. Tri dana kasnije sam uradila drugi test, jeftiniji (pa nisam sigurna da li je manjeg kvaliteta) i ovaj je pokazao negativno. Zabrinjava me sto jos uvijek nisam dobila menstruaciju a danas mi je 39. dan ciklusa. Moje pitanje je da li mozda upala ili infekcija mokracnih kanala i besike moze uticati na tacnost uradjenih testova? Pila sam lijekove Baktrim. Moze li uopste bilo sta uticati na tacnost testova? Molim vas odgovorite mi, ocajna sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa nije trudnoća jedina stvar kod koje kasni menstruacija. O ostalim uzrocima pročitajte prijašnje postove.