Kontracepcija

duphaston

Eminica24

Poštovani,

Možete li mi reći koja je razlika između Dabroston i Duphaston tableta?

Da li je Duphaston siguran za osobe koje su nakon primjene kontracepcijskih pilula imale problema sa zgrušavanjem krvi? Prilikom vađenja krvi došlo je do stvaranja ugruška - vena basilica lijevo trombozirana sa diskretnom rekanalizacijom.

S obzirom da imam PCO, da li je po Vašem mišljenju bolje Duphaston uzimati od 11.-25. dana ciklusa ili 14 dana po izostanku menstruacije?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od 16.do 25.dana ciklusa svejedno je duphaston ili dabroston.

Idili

Poštovani,

naime nikad nisam imala redovitu menstruciju, jer sam imala cistu na jajniku i ona je laparoskopski uklonjena, nakon operacije dobivala sam menstruaciju 2 mjeseca za 41 dan i sad zadnji mjesec nisam dobila , u 57. danu ciklusa sam. U međuvremenu sam imala odnose, ali sa zaštitom i sumnjam da je zaštita pukla, nakon odnosa napravila sam 3 testa za trudnoću, nakon 2 tjedna i sada nakon skoro 24 dana i svi su pokazali negativno, pouzdan je kućni test za trudnoću nakon 24 dana od odnosa, zar ne???
zbog učestalog kašnjenja mensturacije, doktor mi je prepisao duphaston tablete i rekao neka ih pijem 2X1 7 dana, te nakon 7 dana bih trebala dobiti menstruaciju i tada moram početi uzimati Lindynette (kontracepciju) kako bi mi se ustabilio ciklus. međutim nakon 5 dana pijenja duphastona, vidjela sam smeđu krv na papiru, tj. crvena i smeđa krv pomješana sa sluzi i ugrušcima sitnim, mislila sam da je došla menstruacija međutim ništa nemam, samo to kad idem na wc mokriti pa mi je to na papiru. prvo je slabo bilo, sad je jače, kako koji put. Da li je to normalno? i da li da prestanem s duphastonom i počnem već piti lindynette ili da se zabrinem zbog trudnoće? makar sumnjam da je trudnoća ako su testovi pokazali negativno, nakon 24 dana od odnosa bi se već moralo dobro vidjeti?
oprostite na dugom opisu, otišla bih svom doktoru, ali vikend je a ja sam u maloj panici.

hvala unaprijed!

Idili

i da, da li da nastavim piti duphaston dok ne prokrvarim normalno ili da počnem s lindynettama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite uzimati duphaston još nekoliko dana da dođe menstruacija, onako kako inače izgleda.

martad12

Poštovani, ginekolog mi je prepisao Duphaston 2x1 zbog dugog izostanka menstruacije, zadnju tabletu sam popila 21.02 (pred 4 dana), već u ponedeljak mi se pojavio smeđi iscjedak, no menstruacije još nema. To me zabrinjava, zbog čega mi se pojavio iscjedak a ne menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija. Do 10 dana nakon završetka uzimanja duphastona.

Marty898

Poštovani, pijem duphaston 2x1,16-25 dan ciklusa. Zadnja dva ciklusa mi se pojavljuje smedi iscjedak na zadnji Dan tablete I traje sve do menstruacije. Zanima me bi li mozda trebala nastaviti Piti tablete dok se ne pojavi menstruacija ili ne,pošto radimo na bebici? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Uzimajte ih prema uputama vaše doktorice.

Stella1234

Postovani, imam jedno pitanje.
Naime, idem na ljetovanje na 2 tjedna i menstruacija bi mi trebala doci 2 dana prije. Inace mi traje 5-6 dana. Moze li se duphaston tabletama regulirati menstruacija na nacin da dode ranije kako bi mi prosla prije ljetovanja?

Unprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija se može regulirati Duphastonom. Uzmite 2x1 tabletu kroz 10 dana u drugoj fazi menstruacijskog ciklusa (15. - 25. dana). Nakon prekida terapije uslijediti će krvarenje. Dokle god ga uzimate krvarenja neće biti.

Stella1234

Poštovani, hvala Vam na odgovoru.
Kontaktirala sam svog liječnika, na isto pitanje koje sam i ovdje postavila, rekao je da to nije moguće i odredio mi da pocnem piti 2 tablete na dan od kada bi trebala dobiti menstruaciju, i tako narednih 10 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda nisam bio dovoljno jasan, Duphastonom se može regulirati menstruacija ako se počne uzimati prije nego nastupi. Dokle god ga uzimate nećete imati menstruaciju. Uzimanjem u drugoj fazi ciklusa (15. do 25. dana) možete kalkulirati jer prestankom uzimanja dolazi menstruacija. Dakle ako želite da nastupi ranije skratit ćete uzimanje tableta, ako želite da je odgodite produžit ćete dane uzimanja.

Stella1234

Poštovani, razumijem.
Doktor mi je propisao da ih počnem uzimati 30. dana ciklusa i tako ga produzim. Na taj način bi mi menstruacija dosla usred ljetovanja, što mi nikako ne paše.

Ivo Balenović, dr. med.

Morate početi s uzimanjem nekoliko dana prije menstruacije da bi je odgodili. Dokle god ga uzimate nećete dobiti menstruaciju.