Kontracepcija

ellaone

cyberfreak

Poštovani, naime već sam Vam pisala da sam 19.03 imala odnos i odmah nakon 8 sati popila Ellaone hitnu kontracepcijsku pilulu. Zadnju menstruaciju sam imala 08.3 a menstrualni ciklus mi je 28-30 dana, bila sam u neplodnim danima kada sam imala odnos. No još nisam dobila mjesečnicu, kasni mi koji dan, je li to moguće zbog pilule ili da uzmem ipak test na urin?
Mnogo hvala.
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su plodni. Menstruacija ako će doći, doći će u očekivano vrijeme ili do 7 dana kašnjenja. Ništa nije stopostotna zaštita.

kelebek

pozdrav,
zadnju menstruaciju sam imala 11.03. nezgoda kada je kondom pukao se desila 25.03. i nakon 7 sati sam popila ellaone,zatim 7 dana nakon nastupilo je krvarenje koje je trajalo 3 dana. posto menstruacije imam ne redovne i PCOS i ciste su mi velicine D. 5,8 X 6,0cm, a L. 2,8cm
spolni odnos imam redovan ali s zastitom pa me zanima kada bi mogla ocekivati menstruaciju, test sam radila 16.04 i bio je negativan ,da li je normalno da poslije pilule bude samo 3 dana krvarenje i kolike su sanse za trudnocom
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći a menstruacija kasni zbog pcosa i pilule za dan poslije.

kelebek

Hvala puno na odgovoru takodjer sam zaboravila reci da mi je iscjedak pojacan i kao bjelkast, grudi su mi osjetljive i vec par dana pijem ampicilin, pa je vjerojatno i zbog toga.
Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ladyx

poštovani, pijem kontracepcijske tablete qlaira, ali jedan dan sam zaboravila popiti tabletu i dobila sam menstruaciju te prema uputama pocela piti novu kutiju, medjutim pisalo je da se 9 dana treba koristiti mehanicka zastita (kondom) a on toga je proslo 7 dana i mi danas nismo koristili zastitu...trebam li uzeti ellaone tabletu za dan poslje ili ne? jeli poznato kako djeluju kad vec uzimate kontracepciju? hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije. Ne treba dodatna zaštita dalje.

truth908

Postovani,

nezasticeni spolni odnos (prekinuti snosaj) sam imala 20 juna. Po racunici, plodni dani. Prvi dan ciklusa 10.juni. Ocekivana menstuacija 5-6.juni.
8h nakon istog sam popila ellaOne.

Izazvano krvarenje istom nisam imala.
Ocekivala sam dolazak menstruacije 5.juna.
S obzirom da se taj dan nije pojavila, usljed panike, odmah ujutru sam uradila kucni test na trudnocu - negativan.
Popodne isti dan 6. juni, primjecujem odredjenu skurvicu, na trenutke smeckaste boje, ponekad crven, ponekad neka bordo tamna nijansa. Jako neobilno i kratko trajanje. Traje i danas, evo treci dan. Ali mnogo vise primjetno tek samim brisanjem posliej nuzde nego li na ulosku.
Prije istog bili su prisutni svi pms simptomi.
Uspjela sam i danas uhvatiti cist mlaz urina, pa ponoviti kucni test - rezultat negativan, ali u pitanju je popodnevni urin.

Zanima me je li moguce da je doslo do poklapanja izazvanog krvarenja hitnom kontracepcijom i ocekivane menstruacije?
Koliko je moguce na osnovu ovoga govoriti o sansama za trudnocu? Kada da opet radim kucni test na trudnocu da bih bila sigurna u rezultat istog?
Je li moguce ista od ovih nedomucia rijesiti ovim putem ili tek odlaskom ginekologu?

S postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija može kasniti do tjedan dana. Ako i dalje kasni napravite test i javite se na pregled.

pukili

Poštovani,
imala sam odnos 5.7.navečer i popila sam ellaone 7.7.navečer, inače pijem diane 35 radi problema s licem ali mi se često dogodi da zaboravim pilulu pa popijem dvije odjednom, tijekom odnosa je kondom pukao, ne znam je li partner svršio u mene.
Kada sam imala odnos ostale su mi još dvije tablete do kraja kutije. Menstruaciju bih trebala dobiti ovih dana. Ima li šanse da sam trudna ?
Hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nema šanse.

anto15

Poštovani
trebao bih jednu pomoć oko tablete ellaone, znači ovako ja i cura imali smo odnos 22.07 i prilikom odnosa kondom se skinuo i ostao u vagini izvukli smo ga poslije toga. Nakon toga smo isli u ljekarnu i zatražili smo tabletu koju smo nakraju i dobili pa me zanima sad koliko je pouzdana i djelotvorna. Dan prve menstruacije je bio 1.7 i izračunali smo plodne dane da je otrpilike 15-17 maks do 20, ciklus je bio redovan svaki mjesec s time da je trajao 30 dana.
Hvala i lijepo pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je minimalna. Ne trebate brinuti.

panicarka1234

Poštovani,
Jucer sam imala malo nespretan odnos te sam danas uzela EllaOne. Zanima me, posto bi ovaj mjesec trebala pocet pit pilule Adexa, kada da ih pocnem pit, s obzirom da moram pocet na prvi da menstruacije? Utjece li EllaOne na Adexu? Posljednja menstruacija je bila 15.9.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s prvim danom sljedeće menstruacije . Nikako ne prije.

tinana7

Postovani,

spolni odnos tijekom kojeg je puknuo kondom imala sam 10/11. listopada, Menstruaciju sam imala 30.9.-5.10., ciklus traje 25 dana. Prema tome bila sam u plodnim danima. Tabletu ellaone uzela sam 19h nakon odnosa.
Sada sam menstruaciju trebala dobiti prije 2 dana te me brine dal je to normalno što mi kasni il trebam nešto poduzeti?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasniti do tjedan dana. Ako ne dođe do tada napravite test.

zabrinuta2015

Postovani,peti dan poslije mjesecnice,tijekom odnosa je pukao kondom,ellaone sam popila nakon sat vremena,jesu li to bili plodni dani ako ciklus traje 28 dana,menstruacije treba doci tek 7.12 tek za 10 dana,jeli prerano za testiranje trudnoce?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu plodni. Neće doći do trudnoći prema opisanoj situaciji. Ne treba vam test jer se isti izvodi samo u slučaju kašnjenja menstruacije.