Kontracepcija

ellaone

dragica92

Postovani, dali ellaone pilula djeluje ako se uzme u plodnim danima? Jucer sam imala nezasticen odnos i danas sam oko 12 popila pilulu.. menstruacija je bila 1.11.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djeluje ako nije već nastupila ovulacija.

alarmantna

Poštovani,
12.01. imala sam posljednju menstruaciju, u nedjelju rano ujutro (oko 4h) imala sam nezastićeni spolni odnos sa djelomicnom ejakulacijom u mene. Jutros u 11, 30 sati nakon odnosa, sam popila ellaone tabletu, a 4 i pol sata nakon sam imala blago rjedju stolicu nego inace. Zanima me postoji li mogucnost da se tableta nije apsorbirala te da ce doci do trudnoce?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apsorbirala se.

angelious

Poštovani, nezaštićeni sploni odnos sam imala 2.3. i isti taj dan nakon 8h sam popila ellaone tabletu, danas 5.3. se pojavilo krvarenje, ne tako obilno kao menstruacija i slabi neznatni bolovi u stomaku. Prethodni ciklus je završio 11.2. a slijedeću menstruaciju očekujem 19.3. Da li bi se trebala zabrinuti zbog tog krvarenja? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
navedeni simptomi jesu nuspojave uzimanja tablete EllaOne koj bi se trebali smiriti. Ukoliko dođe do jačeg krvarenja ili bolova javite se Vašem liječniku

angelious

Izvinite na jos jednom pitanju, ali me zanima koliko je normalno da to krvarenje traje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Do 5 dana

Nyka

Poštovani,

Jučer 31.5. Imala sam zaštićeni spolni odnos s partnerom prilikom kojeg je kondom pukao, no nije došlo do ejakulacije. Kasnije je partner primjetio malo sperme na prstu. Nakon otprilike 20 sati sam popila ellaone tabletu. Zadnju menstruaciju sam imala 3.4. Da li postoji mogućnost trudnoće bez obziran na uzetu tabletu? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzeli ste tabletu na vrijeme,a i prema svemu opisanom ne postoji mogućnost trudnoće. Nisam siguran da li ste naveli točan datum zadnje menstruacije. Pretpostavljam da ste je imali u 5. mjesecu. Prema tome bili ste u neplodnim danima.

KOSKA21

Pozdrav,imam pitanje vezano za uzimanje tablete,ja i cura smo u petak imali nezasticeni odnos,zbog uvelike kolicine informacija o tabletama s svih strana...procitao sam da ih i netreba bas olako uzimat...dakle nije ih jos popila vidim da se mogu uzet unutar 5 dana (iako su sanse za dijelovanje slabije)radi se o tome i ako je bio odnos nezasticen ejakuliro nisam u vaginu,i 99%sam siguran da nije bilo predsjemene tekucine to jest penis nije bio vlazan uopce...nakom toga sam svrsio van vagine...temeljno opro penis i obilno mokrio ..i onda smo opet imali sex i sad posto citam da je moguce da se sperma zadrzi u penisu nakom ejakulacije i ako i drugi put uvjeren sam da je penis bio u potpunosti suh i sve i kazem obilno mokrio i temeljno opro...opet mi neda mira i kopka me to da je ostalo nesto sperme i ako i sam mislim da su sanse male za to i da sam vjv s mokracom sve izbacio ..eto opet bih zelio cuti vase misljenje ..te u konacnici da savjetujete dali da djevojka popije pilulu ?hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema potrebe za pilulom. Nakon svega sigurno nije ostalo sjemena dovoljno za oplodnju.