Kontracepcija

ellaone

Lorelaj

Postovani,pijem diane vec 4 godine,medjutim u nedjelju navece sam shvatila da sam zaboravila popiti dvije pilule,od petka i subote,tako da sam u nedjelju popila 2 zaredom,a u ponedjeljak ujutru ovu od nedjelje. Odnos sam imala u subotu navece i bilo mi je jasno da trebam dodatnu zastitu,posto mi je to bio 10. dan otkako sam pocela sa novim pakovanjem pilula.. Posto mi se ovo nikad dosad nije desilo i posto sam bila isprepadana isla sam kod par ginekologa za savjet. Prvi mi je rekao da uzmem pilulu za dan poslije,pa nakon sedam dana uradim test,dok druga kako ne preporucuje tu pilulu jer vec pijem hormonalne tablete pa bi bilo previse hormona,a i kao da mi je vec proslo 40 sati,da mi se sad zastita svela na 20%,da ona ustvari pravo djelovanje ima 12 sati nakon odnosa i preporucivala mi spiralu koja kao stiti 5 dana od nezasticenog odnosa,tacnije kao da ima retroaktivno dejstvo. Na kraju sam se posavjetovala sa svojom apotekarkom i ona je rekla da ellaone pilula stiti unutar 120h,da je cak na biljnoj bazi i da mi je u svakom slucaju bolja opcija. Na kraju sam uzela nju i popila,pa me zanima kolika je zaista sansa da ostanem trudna obzirom da je proslo vise od 40h izmedju odnosa i kada sam popila ellaone i kada da uradim taj test? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je vrlo mala. Možda ju niste niti trebala uzeti. I nije na biljnoj bazi i nije bezazlena.

XiaoMing

Postovanje,
Imala sam nezasticeni odnos 08.12 sa ejakulacijom.EllaOne sam popila 14 h nakon odnosa.Zadnja menstruacija je bila 27.11 a ciklus je 28 dana,redovan i uredan.Znam da su bili plodni dani,ali strah me da nije prije doslo do ovulacije?
Posto dojim dijete,kad mogu ponovno nastavit nakon uzimanja EllaOne?Negdje pise tjedan dana,negdje 36 h,tako da molim savjet.
Unaprijed Vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dva dana nakon postkoitalne pilule.

Eminica24

Poštovani,

Pročitala sam da nakon 7-10 dana od uzimanja EllaOne pilule treba nastati izazvano krvarenje. Možete li mi molim Vas objasniti šta to krvarenje u biti predstavlja (da li se odnosi na menstruaciju) i šta znači ako to krvarenje izostane?

Također me zanima da li ulipristal acetat može izazvati disbalans hormona, ukoliko da, koliko te promjene traju?

I da li je moguće da je nuspojava EllaOne pilule kratak dah i „zujanje“ u ušima pri radu cardio vježbi?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte sve u s vezi Ellaone u ovom topicu. Ne mora doći do probojnog krvarenja.

Vkci

Poštovani,
imao sam nezaštićen odnos sa curom koje se dogodio 20.3., mislim da nisam svršio u nju ali odnos je bio 2-3 puta za redom pa sam se zabrinuo da je možda nešto sperme ostalo, odma sutra dan točnije nakon otprilike 20 sati je cura popila ellaone tabletu, kolika je mogućnost trudnoće ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala jer nije bilo direktne ejakulacije.

Vkci

Znaci ipak postoji mogucnost bez obzira na konzumaciju tablete ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo u teoriji.

belita

Da li postoji mogucnost trudnoce kod zene od 55 god koja je u menopauzi vec 9 god tj treba li nakon nezasticenog spolnog odnosa uzeti hitnu kontracepciju? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom. Ne treba pilula za dan poslije.

Ad412

Postovani
Uzela sam ellaOne 14.8. sat vremena nakon nezasticenog odnosa, plodni dani su mi bili od 2.8. do 2.8. s tim da je ovulacija bila 7.8., 17.8. je krenulo krvarenje, mensteuaciju bih trebala dobiti 21.8., zanima me to krvarenje dal je to neki znak da pilula djeluje, i da li ce mi se to krvarenje spojiti sa menstruacijom?
Hvala unaprijed, l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će menstruacija kasniti do tjedn dana.

Ad412

Koliko menstruacija moze kasniti nakon pilule ellaone?
Meni danas kasni 6. dan, radila sam dva test na trudnocu i oba dva su negativna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do tjedan dana.

ime1986

2 tjedna nakon konzumacije tablete poceli su simptomi, predmenstrualni. Samo ovaj put malo vise pojacani i izrazeniji nego inace pred menstruaciju. Natecene grudi, jaki bolovi u trbuhu i mucnina. Trajali su 2 tjedna i sad su prestali. Samo su ostale lagano natecene grudi ali nista ekstra. A menstruacija kasni 10 dana. Prosla je kasnila takodjer toliko a nekoliko prije nje su bile uredne. Savjeti? Mogucnosti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija vam može kasniti do tjedan dana. Ako kasni više napravite test na trudnoću.

ime1986

A sto je sa prestankom svih simptoma?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze.