Kontracepcija

kontracepcija i proljev

chikita

Poštovana, dr.Dmitrović ! Imam par pitanja za Vas... Uglavnom, počela sam piti pilule Cilest, sad sam na 10 tableti, vadila sam krvne pretrage i sve mi je bilo u redu, samo mi je fibrinogen povišen i iznosi 4.1 (refer.interval 1.8-3.5). Sad neznam dali je opasno da nastavim dalje piti pilule? Mislim, tek sam popila 10-tu pilulu, a fibrinogen mi je već iznad normale, pa me malkice strah ! Pitala sam dr.internistu i rekao mi je da se u vezi toga moram dogovoriti sa svojim ginekologom ! I još me zanima za koliko bi mi se trebao ten poboljšati, jel još rano da se vidi ikakvo poboljšanje (tek sam na 10.-toj piluli), jer se kod mene nažalost ne vidi ! Veliki pozdrav, i unaprijed zahvaljujem na odgovoru ! happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovo krvarenje se dešava jer niste krvarili u pauzi i očekivano je, ništa zabrinjavajuće. Nastavite piti pilule kao da se ništa ne dešava, krvarenje će s vremenom stati. U pauzi iza ove kutije mislim da ćete normalno krvariti. Zaštita vam je održana.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Chicita, pa vi ste ipak medicinski radnik, trebali bi bolje znati happy. Doduše, ovaj internist vam je napravio medvjeđu uslugu - ništa taj fibrinogen ne znači, vjerojatno vam je takav i inače. U trudnoći će vam biti 6 ili 7, a onda se nećete bojati tromboze, jel tako?
A poboljšanje tena možete očekivati za 2-4 mjeseca. U početku je kod nekih djevojaka čak moguće prolazno pogoršanje pa se nemojte uplašiti ako se to desi.

jaa85

Doktorice,zahvaljujem Vam na odgovoru...Puno Vam hvala!!

jaa85

jaa85 07.05. 2009. 09:20
Re: kontracepcija i proljev

Poštovani,kao što znate iz prijašnjih postova-rekli ste mi da pilule počnem piti 3-4 dan pauze...zadnju tabletu sam popila u subotu (2.05.), novo pakovanje sam počela uzimati,treći dan pauze (5.05.)... Nisam imala krvarenje u toj pauzi,već sam danas ujutro dobila krvarenje...jel to uredu? Nikad se nisam našla u takvoj situaciji,pa me zanima...Prošlo krvarenje mi je počelo 10.04. Hvala Vam puuuuno!
Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med. 07.05. 2009. 11:50
Re: kontracepcija i proljev

Ovo krvarenje se dešava jer niste krvarili u pauzi i očekivano je, ništa zabrinjavajuće. Nastavite piti pilule kao da se ništa ne dešava, krvarenje će s vremenom stati. U pauzi iza ove kutije mislim da ćete normalno krvariti. Zaštita vam je održana.

Poštovani,redovno sam popila sve pilule...inače dobivam krvarenje 4 dan pauze,a sad još nisam,imala sam odnose,ali s prekinutim snošajem. Sad me zanima da li mi se mogao poremetit ciklus od prošloga puta? Da li ću uopće krvarit u pauzu? Znam da ima još vremena da prokrvarim,ali zbunjena sam malo...nemam ni bolne,ni napetosti u grudima (što inače imam).Prvi dan nove kutije bih trebao biti i u utorak! Hvala

Dulcinea

Poštovana, imam par pitanja. pročitala sam ove postove prije.

ali nisam sigurna glede par stvari, pa bolje da pitam.
uglavnom, ovaj mjesec zbog toga što sam htjela malo pomaknut menstruaciju za par dana sam krenula ranije s pilulama. Danas sam trebala početi piti s onom pauzom od 7 dana, ali ja sam počela u pon.

Uglavnom, 2 dan (utorak) sam imala proljev 3,4h poslije popijene tablete i zato sam za svaki slučaj popila još jednu,
Jedino me muči to što sam u pon isto imala proljev, ali mislim samo prije tablete, više se ne mogu točno sjetit jel sam poslije tablete ( u svakom slučaju vjerojatno nisam jer nisam mislila da ima potreba za tabletom još jednom)

ali dakle ukoliko slučajno jesam je li to predstavlja veliki problem budući da sam ionako počela piti prije nego što je istekla pauza od 7 dana?

vec drugi mjesec koristim jasmin i nemam problema.danas cu da popijem zadnju tabletu 2 pakovanja i interesuje me dal treba da dobijem
menstruacju kao i zadnji put (4 dan pauze)?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ja uopće ne shvaćam čemu panika oko tog ne-krvarenja u pauzi happy. Postoje dvije opcije - ili ćete prokrvariti ili nećete. Ako nećete napravit ćete test na trudnoću, iako ne vjerujem da ste trudni. Ako je negativan počet ćete novu kutiju. Gotovo.

jaa85

Poštovani,dobila sam krvarenje,ali malo manje obilno nego inače,to je vjerojatno što sam već ovaj mjesec krvarila tj dok sam pila pilule ili,jel to normalno? Mogu početi normalno s novom kutijom u utorak (zadnju pilulu sam popila u pon)Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da

jaa85

Hvala vam na odgovoru...puno mi uvijek pomažete... Jel ovo Vaše DA,odgovor na oba moja pitanja happy Znači,moguće je da je krvarenje slabije,zbog toga što sam već krvarila ovaj mjesec?Jooooj,znam da sam naporna,ali,ne mogu nikoga drugoga pitati,molim Vas da me razumijete.Hvala vam najljepša

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Opet da, i molim vas dalje bez potpitanja.

Dulcinea

Možete li mi molim Vas samo reći je li mi je zaštita postojana i da li da nastavim s drugim pakovanjem normalno 8 dan kad ovo završim.
Hvala

Dulcinea

i da, oprostite, zaboravila sam napomenuti da pijem yasmin kontracepcijske tablete.
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dulcinea - sve je u redu, novu kutiju nastavite nakon pauze od 7 dana
Recnik - pročitajte temu Obavezno pročitati

Dulcinea

Ok, a bolje da pitam da nebi bilo. Hvala Vam puno na odgovoru.

ency

Poštovana doktorice, pijem Yasmin od 5. mjeseca prošle godine, i jučer (utorak) sam 2 i pol, do 3 sata nakon popijene tablete imala meku stolicu, nalik proljevu i nisam popila zamjensku tabletu. U subotu sam imala nezaštićeni odnos, a jučer je bila prva tableta iz trećeg tjedna. Imam li razloga za zabrinutost?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne

luu

Poštovana doktorice!
Prvi puta sam počela koristiti kontracepcijske pilule. Pijem ih već pet dana, od prvog dana mjesečnice. Danas ujutro odmah nakon što sam popila tabletu imala sam mekaniju stolicu( ne znam mogu li to nazvati teški proljev, jer sam u uputama uz tablete pročitala da se tableta više treba popiti nakon teškog proljeva), te sam imala spolni odnos. E sada me zanima trebam li sutra popiti dvije tablete , a ako ne popijem, a trebala sam koliko dugo da koristim dodatnu zaštitu za ubuduće?
Najljepša Vam hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste i sami napisali imali ste mekaniju stolicu sta ne znači da je riječ o proljevu. Ako je stolica poslje postala proljevasta ili ste poćeli povraćati pijte tablete kako piše u uputa i ovaj se mjesec dadatno zaštitite. U suprotnom ne trebate ništa mjenjati.