Kontracepcija

kontracepcija i proljev

larisa123

jučer mi je pozlilo te sam imala 2 jaka proljeva unutar 15minuta..nakon zadnjeg proljeva nakon 5 minuta sam popila pilulu, nakon toga više nisam imala proljev..da li sam zaštićena, tj da li tako kratak razmak između proljeva i pilule ima utjecaja? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako.

ZanimaME369

Poštovani,
pijem Lindynette 20 deset dana, prije sedam dana, prošlog četvrtka, dobila sam virozu sa obilnim proljevom i povraćanjem. Taj četvrtak sam redovno popila pilulu u 20:00, te odmah nakon dobila proljev koji je trajao do jutra negdje 10.00. Taj dan sam imala i visoku temperaturu. Nakon toga nisam imala stolicu dva dana i sve mi se vratilo u normalu, normalno sam svako večer u 20:00 nastavila piti pilule. Zanima me jesam li zaštićena? Trebam li koristiti dodatnu zaštitu do kraja blistera ili samo sedam dana nakon povraćanja i proljeva? I što znači kada kažete da se uzme tableta iz dodatnog pakovanja, jer ja imam točno 21 tabletu u svom pakovanju i je li dodatno pakovanje podrazumjeva kupnju još jednog pakovanja?
Hvala na Vašem odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste uzeti dodatnu pilulu. No sad niste. Stoga dodatna zaštita do kraja blistera.

ZanimaME369

Za ubuduće, iz kojeg pakovanja da nadoknadim tu izgubljenu pilulu? Trebam li imati dodatno pakovanje?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da. Kupite si jedan rezervni blister za takve situacije.

anayin

Poštovani,

pijem Adexa pilule i trenutno sam na sredini trećeg blistera. Danas oko sat i 45 minuta nakon popijene pilule imala sam dosta mekanu stolicu, no ne bih je baš nazvala proljevom, više je bila nekako kašasta. Zanima me je li bilo potrebno popiti dodatnu pilulu? I što u slučaju ako je nisam popila? Dodatna zaštita? Koliko dugo?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kašasta stolica nije proljev!

anam21

Postovana,
Pijem yazz vec dvije i po godine i pri uzimanju prve tablete iz blistera dva sata nakon sam imala proljev, ali nisam uzela dodatnu pilulu...pa me zanima koliko je potrebno koristiti dodatnu zastitu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana.

evelyn08

Poštovani,
4. tabletu sam danas popila u 18:10, ali sam u 21:20 imala proljev. Sad uzimam dodatnu tabletu (uzet ću onu od zadnjeg dana) i ciklus mi se smanjuje 1 dan? Jesam li dobro napravila?
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

nina86

Poštovani, pijem yaz tablete inače oko 14 sati popodne,međutim u nedjelju sam popila također u isto vrijeme,a oko 15:30 sam imala proljev,ne prevelik,ali dosta,pa sam popila tabletu od sljedećeg dana oko 18:00,jer u uputama piše da se treba čim prije popiti.Sljedeći dan sam popila kao i obično,međutim već dva dana mi je dosta mučno i vrti mi se,pa me zanimadali to ima veze s tim i jeli sigurno nastaviti dalje piti.Bila sam na trećem redu tableta,kada sam popila te dvije tablete isti dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Nije vezano uz to što ste popili dvije tablete.
Nastavite prema propisanoj shemi dalje.

mia26

Poštovani,

Diane35 pijem već 4 godine i danas u 12:00 sam uzela 5. tabletu te sam nakon pola sata imala dosta mekanu stolicu za koju ne znam da je mogu okarakterisati kao proljev.Da li trebam uzeti dodatnu tabletu i jesam li pod zaštitom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mekana stolica nije proljev. Dakle ništa dodatno ne treba. Zaštita je održana.

mia26

Poštovani,

budući da sam nedugo nakon te mekane stolice imala i proljev i povraćanje popila sam dodatnu tabletu.Međutim,danas sam zbog ogromnog stresa koji me prati ovih dana popila pilulu vise,sto znaci da sam za dva puta popila pilulu vise.Da li ih trebam nadoknaditi kad zavrsim s ovim blisterom jer brzam sa dvije tablete ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da nadoknadite ih iz rezervnog blistera.

s_pf

Poštovani,

razumijem da mekana stolica nije izjednačena s proljevom, ali kako znati točnu granicu kada bi trebalo popiti dodatnu tabletu? Meni se sat i pol nakon popijene tablete pojavila probadajuća bol u donjem dijelu trbuha, a sat i pol sata nakon toga sam tek dobila priliku obaviti nuždu (tri sata nakon popijene tablete). Stolica je većinom bila mekana, ali je i maleni udio bio vodenast. To mi je bila predzadnja tableta u blisteru, i zato što je stolica bila mekana, nisam popila drugu tabletu. Nadam se da sam pravilno postupila, ali bih voljela za ubuduće znati, da ne moram paničariti kad ne treba.

Ispričavam se na ovome, jer vjerujem da je već puno puta postavljeno slično ili isto pitanje.

Hvala Vam na Vašem odgovoru, zbilja je odlično imati liječnike koji su voljni uz vlastitu praksu baviti se i ovakvim stvarima.

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Nije bilo potrebe za dodatnom pilulom.